NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:IAN PAICE (DEEP PURPLE) i FREE BLUES BAND


Koncert Hall    21:00 • 07.11.2009

Wstęp:


Ian Paice & Free Blues Band. - perkusista najsłynniejszej rockowej grupy świata.

7 Listopada godz 21.00 we Free Blues Club w Szczecinie z okazji 30-lecia Free Blues Band.

Patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Szczecin.

Ian Anderson Paice,
brytyjski perkusista, znany przede wszystkim jako jedyny członek zespołu Deep Purple, który grał we wszystkich wcieleniach grupy . Jego niepowtarzalny styl gry jest rezultatem wpływu takich perkusistów jazzowych, jak Gene Krupa i Buddy Rich.

Poza grą w swoim rodzimym Deep Purple występował gościnnie na płytach wielu artystów, m.in. Paula McCartneya, George'a Harrisona i Jima Capaldiego. Koncertował także wielokrotnie z Pete'em Yorkiem grał w grupie Whitesnake, a także zasilał skład zespołu Gary'ego Moore'a .

W 2005 roku na dwóch koncertach w ramach Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego w Opolu towarzyszyła mu szczecińska grupa Free Blues Band, która rok wcześniej otwierała także koncert Deep Purple na stadionie w Szczecinie.

W 2009 roku 6 i 7 Listopada Ian Paice & Free Blues Band zagrają znowu razem, kolejno w Bydgoszczy ( festiwal Drum Fuzje) i w Szczecinie w klubie Free Blues Club. Koncert ten zbiega się z 30 leciem zespołu FBB a gościem specjalnym będzie właśnie Ian Paice.

Podczas koncertu nie zabraknie utworów z repertuaru Deep Purple. Będzie także miejsce na krótki pokaz gry i spotkanie z fanami.

 «« powrót