NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:Akustyczeń 2010: Psychocukier


Koncert Hall    21:00 • 16.01.2010

Wstęp: 15 zł , 10 zł studenci


Mówią o sobie: "Nigdy nie słyszeliśmy o takich zespołach jak Sonic Youth, Velvet Underground czy CAN, tego ostatniego zresztą nie lubimy, a ten pierwszy według nas nigdy nie wyszedł poza rockowe schematy". Pochodzą z mającej industrialne tradycje Łodzi. Zespól określa swoją muzykę jako psychodelicflowerpunknoisegarage (czyt.: miejska gitarowa muzyka taneczna). Ich pierwsze demo "Psychocukier 2001- 2002" znalazło się nawet w Japonii, dzięki czemu mają swoich fanów w Osace i Kioto. Drugie demo "Impro Practices" znalazło uznanie u tuza niemieckiej awangardy Josepha Suchego, który zrobił jego mastering. W lipcu 2004 Psychocukier zarejestrował zupełnie nowe utwory w swoim zaaranżowanym studiu pod nazwą Radiowęzeł Nr 7.

Psychocukrowcy supportowali m. in. Ściankę, Aptekę, Mazzolla, Pogodno i Something Like Elvis. "Oprócz kilku interesujących nurtów i wykonawców w muzyce, inspirują nas dźwięki wydawane przez przedmioty znane każdemu. Chłodziarko- zamrażarka, odbiornik radiowy i telewizyjny, alarm samochodowy, aparat telefoniczny, pilot tv, itp. Inspirująca jest dla nas także RÓŻNORODNOŚĆ i WIELOŚĆ doświadczeń, kształtów, kolorów, załamań, krzywizn, prostych i podwodnych brzmień. Lubimy różnokolorowe światła, ubrania na wagę, słowa i dźwięki z nikąd, głowy przestrzenne, szumy i rzeczy, które mają trzy połowy, chociaż takich jeszcze nie znaleźliśmy". 15 czerwca 2007 nakładem Love Industry ukazał się z dawna wyczekiwany debiut Psychocukru - płyta „Małpy morskie". "Rasowe brzmienie, zajmujący klimat, zawadiackie melodie i duże poczucie humoru.

Jak na razie Małpy Morskie jawią sie polskim rockowym debiutem roku. Trwa zaledwie pół godziny. Tyle wystarczy, by zrobić wrażenie, bo trio z Łodzi stawia na konkret, nie oszczędzając ani siebie, ani słuchacza i skutecznie potrafi wypowiedzieć się nawet w niespełna dwuminutowych numerach. Zaczyna sie od brawurowej reminiscencji modnej estetyki disco punka, ale dalej górę bierze smakowity gitarowy hałas przypominający o Jesus & Mary Chain i tradycjach psychodelii lat 60." - RAFAŁ KSIĘŻYK / PLAYBOY wrzesień 2007. Druga płyta "No More Work!" pojawiła się 1 października 2008.

Skład zespołu:

Sasza Tomaszewski- gitary, głos,

Piontek Deuce Poguos- bas, głos,

Marcinera Awaria- perkusja, głos, klawisze.

Więcej informacji o koncertach AKUSTYCZEŃ 2010 oraz o biletach na www.podparty.pl
«« powrót