NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:MACIEJ BALCAR & NIEBO - AKUSTYCZNIE


Koncert Hall    21:00 • 01.02.2014

Wstęp: przedsprzedaż 45zł / w dniu koncertu 60zł


Bilety do nabycia w klubie od godz. 19  od środy do soboty oraz:

Salon muzyczny FAN (ul. Św. Wojciecha 1)

Sklep muzyczny ROCKMAN (Wyszyńskiego 12)

Przez internet na stronie bilety.fm

 

 

Maciej Balcar – muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, aktor teatralny i filmowy. Niezwykle charyzmatyczny człowiek, ogromny talent muzyczny, już od ponad dekady tworzy i występuje z Dżemem, który nadal zbiera na każdym swym koncercie tysięcznie tłumy. Od tego czasu zespół nagrał dwa albumy studyjne „2004” oraz „Muza”, który pokrył się platyną. Ma również na swoim koncie współpracę z takimi zespołami oraz artystami jak: Blues Forever, Harlem, Robert Chojnacki czy zespół Nie-bo.

 

Artysta ma w swoim dorobku trzy solowe albumy: „Czarno”, „Ogień i Woda” oraz „Live Trax 12”, który miał premierę w listopadzie zeszłego roku. Oprócz licznych występów, pojawia się również na deskach teatrów - gra rolę Jezusa w znakomitym musicalu „Jesus Christ Superstar” oraz Juranda w rock-operze „Krzyżacy”. Podczas swoich solowych koncertów Maciek występuje w towarzystwie zespołu Nie-bo, w którego skład wchodzą: Robert Lubera, Piotr Wojtanowski, Krzysztof Krupa oraz Maciej Mąka. Muzycy zespołu Nie-bo współpracowali z takimi artystami jak: Robert Gawliński, Artur Gadowski, Ocean, Ziyo, Sistars, Róże Europy.


Oficjalna strona Maćka Balcara: www.maciekbalcar.com.pl

 

Maciej Balcar

Maciej Balcar, fot. Jarek Balcar

 

 


BIOGRAFIA

Maciej Balcar jest człowiekiem renesansu – muzyk, autor tekstów, kompozytor, aktor teatralny oraz filmowy.  Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, jednak już we wczesnych latach to muzyka odgrywała w jego życiu główną rolę. W dzieciństwie uczęszczał do ostrowskiej Szkoły Muzycznej im. Komedy, do klasy fortepianu. Już na początku swojej muzycznej drogi wykazywał szeroki zakres zainteresowań muzycznych, oprócz licznych zespołów bluesowo-rockowych, z którymi ostatecznie związał swoje życie, grał także z grupą punk rockową oraz thrashmetalową.  Ma na swoim koncie współpracę z takimi zespołami oraz artystami jak: Blues Forever, Harlem, Robert Chojnacki czy zespół Nie-bo, z którym współpracuje do dziś w ramach swojej solowej kariery.

 

W 1998 roku została wydana pierwsza solowa płyta artysty, zatytułowana „Czarno”, na której gościnnie wystąpili m.in. bracia Golec i Mateusz Pospieszalski. Po 12 latach Maciek wydał swój drugi solowy album „Ogień i Woda”, który nagrał z krakowskim zespołem Nie-bo, w składzie: Krzysztof "Flipper" Krupa, Robert Lubera, Piotr "Quentin" Wojtanowski. Był on poparty dwoma trasami koncertowymi: „Ogień i Woda Tour 2011” na przełomie stycznia i lutego 2011 oraz „Ogień i Woda Acoustic Tour 2012” w okresie styczeń/luty 2012, które w sumie liczyły 33 koncerty na terenie całej Polski.

Już od ponad dekady tworzy i występuje z Dżemem, który nadal zbiera na każdym swym koncercie tysięcznie tłumy. Od tego czasu zespół nagrał dwa albumy studyjne „2004” oraz „Muza”, który pokrył się platyną.

 

W roku 1996 zagrał epizod w filmie historycznym, polsko-francuskiej produkcji, „Marion du Faouet“. W 1999 roku reżyser Roland Rowiński powierzył mu rolę w spektaklu Teatrze Telewizji pt. „Gorący Oddech Pustyni“ wg Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. W tym samym roku nagrał kolędy na płycie, którą wymyślił i realizował Jerzy Grunwald. Teledyski do kolęd kręcone były w Izraelu dla II programu TVP. Już rok później (2000) zaproszony został przez Teatr Rozrywki w Chorzowie do roli Jesusa w słynnej rock-operze „Jesus Christ Superstar“, która to  okazała się ogromnym sukcesem i jest grana do dziś przy pełnych widowniach. Dodatkowo Maciej jest odtwórcą roli Rogera w spektaklu "Rent" wystawianego również przez Teatr Rozrywki w Chorzowie. W 2002 użyczył głosu „Mustangowi z Dzikiej Doliny“ (Dreamworks), gdzie wcielił się w rolę zarówno narratora historii (org. Matt Damon), jak i wykonawcy poskojęzycznych wersji piosenek do filmu (autorstwa Briana Adamsa). W 2005 zagrał postać Indianera w filmie Jana Kidawy-Błońskiego „Skazany na Bluesa“. Od grudnia 2010 występuje w rock operze „Krzyżacy” w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego. Jego rola Juranda została doceniona zarówno przez publiczność jak i recenzentów.

 

Występował na licznych imprezach i festiwalach, m.in. na 50-leciu Łódzkiej Szkoły Filmowej (1998, ze Zbigniewem Nahornym), w 1999 i 2008 na Jazzie nad Odrą, w 1998 I 2000 na festiwalu w Opolu w konkursie premier, wykonywał tam również w koncercie galowym utwór Czesława Niemena „Pod Papugami“ z którym ponownie wystąpił na Wiktorach' 99.

 

 

Maciek Balcar - Live Trax 12

Okładka ostatniej płyty


 

20 listopada 2012 ukazał się trzeci album artysty „Live Trax 12“ – który jest zapisem trasy Ogień i Woda Acoustic Tour 2012. Krążek zawiera zarówno utwory z płyty „Ogień i Woda”, jak i z „Czarno”, w nowych, odświeżonych, akustycznych aranżacjach, jednocześnie ukazując niesamowitą i energetyzującą atmosferę, która panuje podczas koncertów Maćka.

 

 

 

 «« powrót