NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:FREE BLUES BAND


Koncert Hall    21:00 • 24.01.2014

Wstęp: 10zł / 5zł studenci


 

Grupa bluesowa grająca juz ponad 30 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm’n'bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r. Poza programem autorskim w repertuarze posiada także brawurowo wykonywane utwory J.Hendrix’a oraz Deep Purple . Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na ,których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.

 

Aktywnie koncertowała jako zespól towarzyszący z Tadeuszem Nalepą, Stanem Skiby i Leszkiem Cichońskim, Carlosem Johsonem ,Janem “Izba” Izbinskim czy też ze Sławkiem Wierzcholskim. Grali także z Taj Mahalem, Chrisem Farlowe ( Colosseum), Steve Morsem i Ianem Paice’m (Deep Purple).  Otwierali koncerty Deep Purple, Johna Scofielda, Johna Mayala, The Animals oraz Johnnego Wintera.

 

 

Poza tym regularnie od 20 lat w jeden z piątków każdego miesiąca dają koncert w firmowym klubie Free Blues Club w Szczecinie.
www.freebluesband.plhttp://freebluesband.mp3.wp.pl

 

 

Sklad zespolu:

Andrzej Malcherek - guit. voc.

Agnieszka Malcherek - B3 hammond organ

Bartosz Jurgiel - bass guit.

Michał Słowiński- drums


 

Andrzej Malcherek - gitara, śpiew

Koncert w Amfiteatrze 2013

FBB & Tadeusz Nalepa

Free Blues Band & Tadeusz Nalepa«« powrót