NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:VINDERS & FREE BLUES BAND


Koncert Hall    21:00 • 15.01.2010

Wstęp: 15 zł , 10 zł studenci


Vinders

VINDERS była to jedna z pierwszych szczecińskich grup tworzących nowy w tym czasie nurt, tak zwaną "Muzykę Młodej Generacji" Vinders powstał w 1979 roku w ILO w Szczecinie. Początkowo grupa nazywała się Winder a jej skład to Piotr Winnicki-gitara, wokal, Grzegorz Czarnecki-gitara,wokal, Tomasz Tuziak-bas i Dariusz Wieczorek-perkusja. W roku 1980 zespół ustala ostateczny skład :na basie gra Krzysztof Szmatłoch, a Czarneckiego zastępuje Janusz Klej - wokal i gitara. Nazwa zostaje zmieniona na Vinders. W tym składzie zespół daje wiele koncertów w Szczecinie i nie tylko. Muzyka Vinders ewoluuje od hard rocka po heavy metal z riffami w stylu AC/DC czy TSA. Vinders brał udział w takich imprezach jak Rockorama 1981 - Szczecin gdzie gwiazdą imprezy była Amerykańska grupa The Space. W 1982 roku Vinders występował na koncercie Nigt Rock Sesion który odbywał się w ramach Open Rock Festival - Kraków Rotunda. Viders wraz z grupami SS Kat i Bank koncertował na pierwszej imprezie masowej po ogłoszeniu Stanu Wojennego, Rock Sesion w Szczecinie w marcu 1982. Ponadto Vinders koncertował wraz z takimi grupami jak Cytrus, TNT, Easy Riders oraz Turbo i Lombard. W 1983 na jesień, Janusz Klej dostaje powołanie do wojska, Krzysiek Szmatłoch ląduje na długie leczenie szpitalne. Vinders zawiesza działalność. Po 26 latch przerwy VINDERS reakatywował się na wspólny koncert z Omegą SBB i TSA który odbył się 18.09.2009 w szczecińskim amfiteatrze z okazji 40-lecia klubu Słowianin.

 

Free Blues Band

 Grupa bluesowa grająca już ponad 30 lat muzykę pełna ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm' n' bluesa , soul, funky i niektórych obszarów jazzu . Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979r.  Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r.Miedzy innymi: Złota dziesiątka - Jarocin i OMPP, Rawa Blues, uczestnictwo w Blues Top 85, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jesień z Bluesem -Białystok, Baltic Blues. Camping Muzyczny w Brodnicy, Blues nad Pilawa, Blues nad Bobrem, gospodarze koncertów bluesowych na FAMIE, Bluesada, Żmigród itd. ...

W 1989 II laureaci odpowiednika naszego Jarocina na Łotwie -Liepajas Dzintars, odbył cykl koncertów w Holandii, RFN, Łotwie i Estonii itd. ...

 

Grali w Poznaniu ( Blues Fair 95 ') 2 godzinny jam z gwiazda muzyki bluesowej TAJ MAHALEM. W maju 1995r zorganizowany został koncert  "Free Blues Band i jego goście", który trwał 7,5 godziny non stop < grał tylko F.B.B.> wśród gości wystąpił Tadeusz Nalepa. W lipcu 96 grali na "Przystanek Woodstock 96", Jesień z Bluesem 96'  w Białymstoku, po raz 11- ty na Rawa Blues Festiwal 97'. W 1997 i 98/99 koncerty z Carlosem Johnsonem , festiwal w Augustowie, Blues Expres, jamm session z Hiriamem Bulockiem w FBC.

 

Aktywnie koncertował jako zespól towarzyszący z T. Nalepa, Stanem Skibyim i L.Cichońskim, Janem "Izba" Izbińskim czy też ze S. Wierzcholskim. W 04.2003 wydana została kolejna płyta pt: Big Game. W 2003 udział w festiwalach Blues nad Bugiem i Blues nad Bobrem oraz trasa w Norwegii zakończona koncertem na Notodden Blues Festival.

 

W 2004 roku zespól grał wspólnie z gitarzysta Deep Purple (Steve Morse) oraz na stadionie jako support przed koncertem Deep Purple, odbyła sie także 14 dniowa trasa Free Blues Band wspólnie z legendarnym wokalistą Colosseum Chrisem Farlowe & Norman Beaker Band.

 

Trwa praca nad nowa płyta pt "Casper The Cat", w którego nagraniu wziął udział sam Chris Farlowe. W sierpniu 2005 obyli trasę na terenie Węgier wraz z Adamem Torokiem & Mini, biorąc udział m. innymi na " II Toparti Jazz-Rock-Blues Fesztival" oraz " Dunaparty Fesztival". W październiku 2005 zagrali wspólnie dwa koncerty na Międzynarodowym Festiwalu perkusyjnym towarzysząc Ianowi Paiceowi (perkusista Deep Purple).  Zespół współpracował z Tadeuszem Nalepa od 1995 roku a 3 ostatnie lata przed śmiercią T. Nalepy artysta koncertował tylko z Free Blues Band i to z FBB zagrał ostatni koncert w swoim życiu 12.08.2006 w Trincu w Czechach. W listopadzie 2008 suportowali koncert samego Johna Scofielda,  który odbył się we Free Blues Club. W Listopadzie 2009 zagrali ponownie dwa koncerty z Ianem Paicem  - perkusista Deep Purple  - pierwszy w Bydgoszczy na Drum Fuzjach oraz we Free Blues Club w Szczecinie z okazji 30 - lecia zespołu. Obecnie zespół aktywnie koncertuje. Poza tym regularnie od 17 lat w jeden z piątków każdego miesiąca dają koncert w firmowym Free Blues Club w Szczecinie.

 

Obecny skład grupy :
Andrzej Malcherek - gitara, śpiew
Agnieszka Malcherek - organy Hammonda 
Sebastian Wojciechowski - perkusja
Kamil Żuchowski - gitara basowa

 «« powrót