NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:Akustyczeń 2010: QUO VADIS


Koncert Hall    21:00 • 17.01.2010

Wstęp: 15 zł , 10 zł studenci


Zespół QUO VADIS istnieje od 1988 roku. Jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej sceny "czadowej", docenianym w kraju i za granicą. Wystąpił na wielu festiwalach, m.in. Metalmania '94, '95, Jarocin '89, '92, Przystanek Woodstock '95, '96, '97, '99, Przystanek Chicago 2002, a także w Kopenhadze na "It's Alive '94", gdzie był jedynym zagranicznym gościem.

QUO VADIS ma na swoim koncie sześć płyt długogrających: "Quo Vadis", "Politics", "Test Draizea", "Uran", "Po" oraz "Król", które otrzymały wiele pochlebnych recenzji w muzycznej prasie (Metal Hammer, Tylko Rock, Brum, Super Expres i innych). Na płycie "Uran" gościnnie wystąpiła sama Mira Kubasińska - legenda polskiego bitu. Zespół zaangażowany jest w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na rzecz dzieci cierpiących na choroby serca i cieszy się przyjaźnią z Jurkiem Owsiakiem. Każdego roku występuje w finale tej imprezy (dwukrotnie w katowickim Spodku). Podczas IV Finału WOŚP jako jeden z niewielu polskich zespołów QUO VADIS został zaproszony do Telewizji Polskiej w Warszawie. Występ był relacjonowany na żywo. W maju 1996 został laureatem konkursu "Sie kręci" zorganizowanego przez Program III Polskiego Radia i Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na najlepszy zespół 1995 roku. Uhonorowany statuetką "Złotego Bączka '95". Na płycie "Przystanek Woodstock '96" można usłyszeć utwór "Pretty woman" z repertuaru Roya Orbisona, w ich wykonaniu. Zespół czynnie wspiera akcję "Muzyka przeciwko rasizmowi". Pod koniec 1997r. ukazała się płyta kompilacyjna gdzie, znalazł się również utwór QUO VADIS, obok takich wykonawców jak: Kazik, T. Love, Big Cyc, Armia, Dezerter, Homo Twist, Farben Lehre. W kwietniu 2000 zespół otrzymał zaproszenie od Jurka Owsiaka do wzięcia udziału w V Przystanku Woodstock pod hasłem wieczór z QUO VADIS - QUO VADIS & Przyjaciele. Koniec roku upłynął na pracy w studio, gdzie zespół nagrywał utwór do nowego filmu Bogusława Lindy "Sezon na leszcza". Połączenie starej dobrej szkoły trash metalu z nowoczesnymi brzmieniami, choć oczywiście nie z new metalem pokazuje, że mimo kilkunastu lat bytności na polskiej scenie zespól nie osiadł na laurach, lecz cały czas pracuje i rozwija się. Pojawienie się w zespole nowych muzyków, gitarzysty oraz klawiszowca, także sprawiło, że muzyka QUO VADIS przybrała nowy, nieznany dotąd fanom wymiar. Niemiecka prostota w gotyckich barwach rodem z Rammstein, bezkompromisowość i energia spod znaku Machine Head, echa Slayer czy elektroniczny eksperyment niczym Paradise Lost.

10 września 2007r. ukazała się najnowsza produkcja zespołu „BABEL", która zyskała wiele pochlebnych recenzji i stanowi mocny akcent w dotychczasowej twórczości grupy. Album promowany jest przez utwór DOMINUS do którego został nakręcony videoklip. Obecnie zespół duzo koncertuje i przygotowuje kolejny teledysk do utworu GOD. Rok 2008 upłynął nie tylko na dużej liczbie koncertów, ale również wpisał się w muzyczno-sportową kartę zespołu. W czerwcu z okazji 60-lecia istnienia Klubu Pogoń Szczecin zespół skomponował hymn „MY PORTOWCY". Hymn jest w klimacie pieśni wikingów, roty, Bogurodzicy.

Koniec roku to przygotowania i uroczysty koncert z okazji 20 - lecia zespołu. Koncert odbył się 5 grudnia w szczecińskim Klubie SŁOWIANIN. Został zarejestrowany i wydany na DVD. Akustyczniowa przygoda zespołu z muzyką unplugged to zupełna nowośc w jego dotychczasowej twórczości.

 

Więcej informacji o koncertach AKUSTYCZEŃ 2010 oraz o biletach na www.podparty.pl

 «« powrót