NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:STEVE WILKINSON (USA) & Tres Hombres


Koncert Hall    21:00 • 17.05.2014

Wstęp: przedsprzedaż 35zł/ w dniu koncertu 45zł / studenci i uczniowie 25zł


Steve Wilkinson po raz drugi we Free Blues Clubie!

 

Steve Wilkinson urodzony w 1950 roku w Brooklynie w New York. Za rozwój jego talentów muzycznych odpowiedzialna była jego mama, która w dziciństwie otaczała go muzyką gwiazd tj. Ella Fitzgerald, Louis Armstrong czy Muddy Waters. New York w tych latach bym centrum muzyki a Brooklyn był nią przepełniony po brzegi. Jako młodziniec poznał wtedy min. Johna Lenona czy Jimmiego Hendrixa. Gdy miał 18 lat nagrywał w słynnym Plant Studio's w New York gdzie poznał i nagrywał z muzykami tj. Keith Moon, Debbie Harry, Mitch Mitchell czy Paul McCartney.Steve jest ciągle w trasie i za swój dom uznaje każde miejsce w którym się pojawi. Najważniejsi są ludzie i muzyka.

 

 

Wilkinson

 


W Europie mieszkał już we Włoszech, Niemczech czy Holandii gdzie współpracował z najlepszymi lokalnymi muzykami tworząc od akustycznych bluesowych składów po wieloosobowe soulowe bigbandy.Repertuar w którym Steve czuje się dobrze jest bardzo szeroki od bluesa,jazzu po soul jak i muzykę korzeni pochodzącą z delty Mississippi.


Steve Wilkinson jest niewątpliwie niesamowitym wokalistą,który w każdy swój występ wkłada całe swoje serce i duszę. Gra również na harmonijce ustnej,gitarze,perkusji i na tarze (washboard). Podczas Polskiej trasy towarzyszyć mu będzie polsko-portugalskie trio TRES HOMBRES.

 
«« powrót