NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:GRADWOHL / COVINGTON GROUP (USA/A) feat. Adam Nitti (USA)


Koncert Hall    21:00 • 24.05.2014

Wstęp: przedsprzedaż 40zł/ w dniu koncertu 50zł / 25zł studenci i uczniowie


Tribal-funk-fusion, czyli pulsujący funk z żyłką rock’n’rolla i jazzową harmonią w wykonaniu zespołu czołowego austriackiego gitarzysty jazzowego i jednego z najlepszych perkusistów fusion na świecie!


Światowej klasy skład:

GERALD GRADWOHL (AUS) – gitara (ex. Tangerine Dream, Bob Berg, Gary Willis)

KIRK COVINGTON (USA) – perkusja (ex. Scott Henderson, Joe Zawinul, Robben Ford)

ADAM NITTI (USA) – bas (ex. Dave Weckl, Peter Erskine, Susan Tedeschi)

THOMAS KUGI (AUS) – saksofon (ex. Idris Muhammed, Matthew Garrison)

  

Zespół składa się z czołowych muzyków międzynarodowej sceny jazz/fusion. Podstawą składu jest legendarny perkusista KIRK COVINGTON, barwna postać światowych bębnów. Pochodzący z Teksasu muzyk znany jest na całym świecie przede wszystkim z zespołu Tribal Tech. Współpracował także z takimi geniuszami jak Joe Zawinul czy Roben Ford. Kirk Covington uważany za jednego z najlepszych perkusistów na świecie. To on wraz ze Scottem Hendersonem był w swoim czasie głównym propagatorem muzyki fusion.

 

Gerald Gradwohl jest niewątpliwie jednym z najwybitniejszych gitarzystów austriackiej sceny muzycznej. Współpracuje też z wieloma sławami muzyki fusion, a pojawianie się na jego płytach takich nazwisk jak , Frank Gambale czy Gary Willis nie jest niczym niezwykłym. Studiował gitarę jazzową w Wiedniu w latach 1986-1989r., ukończył studia z wyróżnieniem. Aktywny muzyk, kompozytor i frontman. Ma na swoim kopncie liczne warsztaty, seminaria i współpracę z z Harrym Pepl, Bob Berg, Lesem Wise. Od 1991r. naucza gitary jazzowej w konserwatorium im. Josepha Haydna w Eisenstadt.

 

Adam Nitti to amerykański basista, który od ponad dwudziestu lat działa profesjonalnie na scenie muzycznej. Wydał 4 albumy solowe oraz brał udział w nagraniach niezliczonej ilości płyt, w tym zdobywających nagrody Grammy. Współpracował i nagrywał ze śmietanką muzyczną m.in.  The Dave Weckl Band, Susan Tedeshi, Peter Erskin, Mike Stern. Adam jest cenionym dydaktykiem, wykładowcą na Belmont University's School of Music w Atlancie.  Był również redaktorem w czasopismach muzycznych „Bass Player” oraz „Bass Musician Magazine”.

 

Thomas Kugi to jeden z najbardziej rozchwytywanych austriackich saksofonistów. Ukończył prestiżowe Wiedeńskie Konserwatorum Muzyczne i od 1984 jest aktywnym muzykiem. W swoim dorobku posiada współpracę z wieloma znakomitymi muzykami o międzynarodowej sławie m.in.  Idris Muhammed, Matthew Garrison, Chaka Khan, The Surpremes, The Temptations.

 

 

Szukając stosownego do opisania zespołu słownictwa, zwykle poszukiwania zakończą się gdzieś pomiędzy jazzem i fusion, kończąc na pulsującym funku z żyłką rock’n’rolla z jazzową harmonią i jazzrockowymi zmianami dynamiki. “Tylko tyle aranżacji ile trzeba, jak najwięcej improwizacji” wydaje się hasłem przewodnim muzyki którą wykonuje zespół. Interakcja między członkami zespołu jest wręcz podświadoma, co sprawia, że w czasie koncertów dzieją się niesamowite rzeczy.  Owocem ostatniej trasy koncertowej była płyta BIG LAND wydana w 2013 roku. Tym razem zespół przyjedzie w rozszerzonym składzie wraz z saksofonistą!

 

 

MUZYKA ZESPOŁU:

http://gradwohl.at/index.php?id=346 (nagrania studyjne)

http://youtu.be/-TTMa33nf1Y (That's What Love Will Do – live)

http://youtu.be/A_RgtzaOkEY (Chase The Blues Away – live)

http://youtu.be/Wx0bNGA3a3w (Yes Or No - live)

 

LINKI:

www.gradwohl.at

http://www.drummerworld.com/drummers/Kirk_Covington.html

http://adamnitti.com/

 

 

 

 


 

 

 

band

 

GERALD GRADWOHL – gitara ex. Tangerine Dream

Urodzony w 1967 r. w Wiener Neustadt (Austria) Studiował gitarę jazzową w Wiedniu w latach 1986-1989r., ukończył studia z wyróżnieniem. Aktywny muzyk, kompozytor i frontman. Ma na swoim kopncie liczne warsztaty, seminaria i współpracę z z Harrym Pepl, Frankiem Gambale, Lesem Wise. Od 1991r. naucza gitary jazzowej w konserwatorium im. Josepha Haydna w Eisenstadt.

 

Nagrody i Wyróżnienia:

 • Wyróżnienie za wkład w rozwój muzyki od Rządu Federalnego niższej Austrii 2000

 • “Threeo live” - płyta mianowana najlepszym albumem jazzowym 1998 roku przez magazyn muzyczny “Concerto”

 • “Working Men” - płyta zdobywa drugą nagrodę w ankiecie czytelników magazynu “Concerto” w kategorii krajowych artystów jazzowych

 • CD „Sally Beth Roe“ ogłoszony albumem roku 2009 przez Austrian Music Magazine

Współpraca z:

Tangerine Dream – nagrania studyjne i DVD, Bob Berg, Rick Margitza, Gary Willis, Kirk Covington, Martin Fuss, Bumi Fian, Sandra Pires, Bill Ramsey, Andi Baum, Hansi Lang, Viktor Gernot, Andy Borg, Christina Zurbrügg, Hallucination Company, Hot Pants Road Club, Alex Göbel, Starmania, Dancing Stars Orchestra i wielu innych.

 

www.gradwohl.at

 

gerald

 

KIRK COVINGTON (USA) – perkusja ex. Tribal Tech, Sydicate

Urodzony w rodzinie muzyków w środkowym Teksasie, zaczął grać na perkusji w wieku 10 lat, na fortepianie w wieku 16 lat. jako muzyk sesyjny jako bębniarz, klawiszowiec i wokalista W 1989 roku przeniósł się do Los Angeles, gdzie dołączył do Tribal Tech (Scott Henderson, Gary Willis). Razem z Tribal Tech objechał cały świat, TT stało się jednym z najlepiej znanych zespołów fusion na świecie. Kirk jest perkusistą, który na perkusji naprawdę daje z siebie wszystko.

http://www.drummerworld.com/drummers/Kirk_Covington.html

 

kirk

fot. Heinz Kronberger


Kirk

fot. Ryszard Pakieser«« powrót