NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:CLOCK WORK & ŁUKASZ POPRAWSKI


Koncert Hall    21:00 • 30.01.2010

Wstęp: 15 zł , 10 zł studenci


Łukasz Poprawski jest to bez wątpienia najbardziej obiecujący saksofonista młodego pokolenia. Absolwent klasy saksofonu na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat praktycznie wszystkich konkursów i festiwali jazz'owych w naszym kraju: I Międzynarodowe Zmagania Jazzowe Szczecin On Line ' 02, Festiwal Standardów Jazzowych w Siedlcach, Jazz Nad Odrą we Wrocławiu, Pomorska Jesień Jazzowa ("Klucz do kariery"), Krokus Jazz Festival, Jazz Juniors. We wszystkich konkursach zdobywał Grand Prix, jedynie na Jazz Juniors został laureatem drugiej nagrody. Na swoim koncie ma współpracę z liderami i zespołami takimi jak m.in.: Big band Zbigniewa Namysłowskiego, Urszula Dudziak, KwintetJacka Namysłowskiego, Oxen, Mika Urbaniak , Afrokolektyw, Sistars, Jacek Kochan & AJEE, Janusz Skowron, European Jazz Youth Orchestra, Jerzy Małek Sextet, Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa, Jazzprojektor, Andrzej Smolik. Oprócz Polski koncertował w wielu krajach Europy i nie tylko.
 
Do nowego projektu Łukasz został zaproszony przez dwóch muzyków ze Szczecina - Maćka Wróbla (perkusja) oraz Szymona Orłowskiego (gitara basowa). To właśnie z ich inicjatywy doszło do współpracy z Łukaszem. Szymon - absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, współpracuje z Operą Na Zamku w Szczecinie. Wspólnie z Maćkiem, z którym gra już od paru ładnych lat, współtworzył wiele projektów muzycznych, z których dwa zostały zwieńczone wydaniem płyty (Rykoszept, Granie Herberta). Współpracują też obaj, lub współpracowali między innymi z: Krzyśkiem Napiórkowskim, Asią Kondrat, Kamilem Barańskim, Michałem Wróblewskim, Przemkiem Raminiakiem.
 
Projekt powstał z fascynacji muzyką głównie takich wykonawców jak Medeski Martin & Wood, The Bad Plus, E.S.T., John Scofield, Steve Coleman and Five Elements, Gary Thomas ... ale również wielu, wielu innych, których Szymon i Maciek wchłaniają w ilościach nieopisanych. Dołożenie do tak mocno i otwarcie brzmiącej sekcji saksofonu Łukasza to był pomysł, który w zasadzie narodził się sam. Powstała z tego muzyka otwarta, oparta na mocnym jazzowym groove, z dużą dozą improwizacji, energii i swobody.«« powrót