NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:SCREAMING HEADLESS TORSOS (USA) [David Fiuczynski - gitara!!!]


Koncert Hall    21:00 • 10.10.2014

Wstęp: 70 zł / 90 zł w dniu koncertu, / 60 zł studenci


JEDYNY KONCERT W POLSCE!!!


 Ognisty miks rocka, popu, R&B, jazzu i elektro-soulu już 10 pażdziernika, tylko we Free Blues Clubie.

 

Screaming Headless Torsos to uznany amerykański zespół, na którego czele stoi geniusz gitary – David Fiuczynski. Piszą o nich, że „wspaniale łączą znajomość jazzu z miłością do ciężkich riffów” (Musician Magazine), a ich „nowatorskie dźwięki definiują współczesny krajobraz muzyczny” (Billboard Magazine). Cenieni są za zdolność do improwizacji oraz niewiarygodną kreatywność i umiejętności w łączeniu różnych stylów muzycznych. Promują najnowszą płytę – Code Red, pierwszą od dekady, wyprodukowaną przez czternastokrotnego zdobywce nagrody Grammy – Rona Saint Germanine. Ponadto na płycie pojawią się tak znakomici goście, jak: James Valentine (Maroon5), Bernie Worrell (Parliament, Funkadelic, Talking Heads) oraz Casey Benjamin (zdobywca Grammy, grający na codzień w Robert Glasper Experiment).

 

Od czasu założenia, w 1989 roku, Screaming Headless Torsos, wydali dotąd 3 albumy studyjne (Screaming Headless Torsos, Torsos 2005 oraz Code Red), kierując się zasadą, że ważniejsza jest jakość niż ilość wydawanej muzyki. Ich wspaniałe zdolności grania na żywo poznać można na płycie koncertowej Live!!! oraz DVD Live!! In New York & Paris. Ich oficjalną dyskografię uzupełnia składanka hitów Choice Cuts.

 


Jednym z największych atutów zespółu jest niewątpliwie gra wybitnego gitarzysty – Davida Fiuczynskiego. Jego wirutozerska gra na bezprogowych gitarach, które pozwalają na używanie systemu mikrotonalnego, wynosi muzykę zespołu na niedostępne innym wyżyny inwencji. Potwierdzeniem jego umiejętności jest stanowisko profesora w słynnej amerykańskiej uczelni muzycznej Berklee College of Music.

 

Warto także przyjrzeć się postaci wokalisty Freedoma Bremnera. Znany ze swoich kolaboracji z Moby’m, do zespołu dołączył w 2004 roku. Uznanie przynosi mu jego wszechstronny styl, pasujący zarówno do ognistych rockowych utworów, jak i uduchowionych soulowych kompozycji, czarujący świetnym wykorzystaniem falsetu.

 

Obecnie zespół rozszerza swoje brzmienie – dodając elementy mikrotonalnej muzyki wschodniej. Jego zdolności i wyobraźnia już 1996 roku zdobyły mu tytuł jednego z „10 zespołów które trzeba obserwować” wg. amerykańskiego Musician Magazine. Promując Torsos 2005 grali na jednych z największych festiwali świata, takich jak „Vive Latino” czy „Jazz al Parque”. W odniesieniu do tego wokalista Freedom Bremner ogłosił, że „po 2 latach spędzonych na pisaniu materiału i nagrywaniu w studio, nie możemy się doczekać by wypuścić naszą muzykę w świat. Na żywo”.

 


Zespół wystąpi w składzie:

David Fiuczynski (gitara) (grał z: Stewartem Copelandem, Dennisem Chambersem. Marcusem Millerem i Berniem Worrellem)

Freedom Bremner (wokal) (grał z: Moby’m, De La Soul, Paulem Youngiem i Patti LeBelle)

James Buscuit Rose (perkusja)

David Ginyard (bas)

Akie Bermiss (instrumenty klawiszowe)

 

WWW:

http://www.torsos.com/

https://www.facebook.com/ScreamingHeadlessTorsos

 

Wydarzenie na FaceBooku Wydarzenie na last.fm

 

Bilety do nabycia od 8.09.2014:

- Salon Muzyczny FAN

(ul. Św. Wojciecha 1, tel. 91 489 29 23, pn-pt 10-18. sb 10-15) 

 


- Sklep Muzyczny Rockman

(Wyszyńskiego 12, tel. 91 820 36 35, pn-pt 10-18. sb 10-15)

 

 

- przez portal internetowy bilety.fm

 

 

sht

 

 

sht

 

 «« powrót