NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:MFA KERA (MADAGASKAR), MIKE RUSSELL (USA) – BLACK HERITAGE


Koncert Hall    21:00 • 25.10.2014

Wstęp: 40 zł / 50 zł w dniu koncertu, / 35 zł studenci


Unikalny, międzykulturowy projekt legendarnego gitarzysty!

 

Black Heritage to owoc współpracy wszechstronnego bluesowo – jazzowo -soulowego instrumentalisty - Mike’a Russell’a z wybitnie uzdolnioną wokalistką afrykańskiego pochodzenia – Mfą Kerą. Razem. Wraz ze znakomitym zespołem towarzyszącym, proponują oni porywający Afro - Soul zmieszany z tym co najlepsze w gatunkach, takich jak, blues, reggae, muzyka afrykańska, jazz, soul, rap czy gospel. Gościnnie na gitarze zagra Andrzej Malcherek, lider grupy Free Blues Band.

 


 

 

Mfa Kera

 

Mfa Kera to wszechstronna artystyka – kompozytorka, pisarka, malarka i edukatorka muzyczna. Jako wokalistka wspomagała swoim talentem chociażby Johna Lee Hookera, Mickey Bakera czy Miltona Bucknera. Jej otwarte podejście do różnych kultur pozwalało jej współpracować z artystami z różnych stron świata, w wyniku czego wypracowała własny styl nazywany „Ethno-Techno-Pan- African.” Poszukiwania muzyczne zaprowadziły ją do tak odległych od siebie krajów jak, chociażby, Japonia, Niemcy, Mongolia, Senegal czy Chiny. Dzięki wsparciu berlińskiego senatu Kera, w oparciu o kompozycje Black Heritage, napisała i wyprodukowała musical „Odeyo”. Jest także zaanagażowaną społecznie działaczką (walczy, chociażby, przeciw wycinaniu lasów deszczowych).

 

 

 

 

Mike Russell

 

Mike Russell, którego korzenie sięgają grania na gitarze w stylach flamenco i klasycznym, już w latach 70. stał się solidną marką na amerykańskim rynku muzycznym. Współpracował z Andy’m Warholem i soulową legendą Glorią Gaynor (nagrał z nią płytę „Black Woman”, nominowaną do Grammy). Jego wybitne zdolności grania jazzu i bluesa sprawiły, że, w późniejszych latach, zaczął on nauczać na wydziale jazzowym George Washington University. Z kolei jego wszechstronność sprawiła, że grał on na specjalanym świątecznym hołdzie poświęconym Michaelowi Jacksonowi, wraz z jego oryginalnymi muzykami.  Ma też liczne powiązania z Polską – chętnie współpracował z wybitnymi polskimi muzykami, takimi  jak: Wojciech Karolak, Leszek Cichoński czy też Zbigniew Lewandowski. Wspomaga też młodych utalentowanych muzyków, takich jak Kłos & Dąbrowski Project.

 

Skład:

Mfa Kera (Madagaskar) – śpiew,

Mike Russell (USA) – gitara, śpiew

Andrzej Malcherek – gitara

Darryl Taylor (USA) – gitara basowa

Joe Dicarlo (USA) - perkusja

 

WWW:

 

http://blackheritage.de/

 

Bilety do nabycia:

- w klubie

- Salon Muzyczny FAN

(ul. Św. Wojciecha 1, tel. 91 489 29 23, pn-pt 10-18. sb 10-15)  


- Sklep Muzyczny Rockman

(Wyszyńskiego 12, tel. 91 820 36 35, pn-pt 10-18. sb 10-15) 

 

 

- przez portal internetowy bilety.fm:

http://bilety.fm/pl/muzyka/766-bilety-na-koncert-mfa-kera-mike-russel-black-heritage-25-pazdziernika-2014-o-21-00-w-klubie-free-blues-club-w-szczecinie.html

 

 


«« powrót