NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:GUITAR SHORTY & MORBLUS (USA, ITA)


Koncert Hall    21:00 • 03.06.2017

Wstęp: 60 zł przedsprzedaż / 70 zł w dniu koncertu / 55 zł studenci (tylko w dniu koncertu)Współpraca między Guitar Shortym i Roberto Morbiolim i jego zespołem Morblus, to zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń bluesowych tego sezonu!

 

Legendarny gitarzysta / wokalista Guitar Shorty to gigant świata bluesowego. Już od pięciu dekad elektryzuje publiczność swoimi występami na żywo, a zainspirował tak wielkich jak Jimi Hendrix i Buddy Guy. Niczym bokser atakuje swoją ognistym, fizycznym stylem gry na gitarze, a jego dziki spiew wpływa zarówno na ciało, jak i duszę. Co odróżnia go od innych to nieprzewidywalny, łamiący wszelkie zasady styl gry na gitarze. Gra on dzwięki, riffy i zagrywki o których inni bluesmani nawet nie śnili. Amazon.com napisał, że jego gra "brzmi jak tygrys w klatce tuż przed porą karmienia. Jego psychodeliczne solówki jak lawa topią wszystko na swojej drodze". The Chicago Reader stwierdził "Guitar Shorty to zaprawiony w boju twardziel. Wygrywa swoje frazy i nuty z morderczą furią. Jest jednym z najbardziej energetycznych wykonawców na scenie bluesowej.”.

 

 


http://www.guitarshorty.com/

 

Grupa Morblus istnieje od 20 lat pod synonimem intrygujących brzmień blues-, soul-, funk-, blues-rock i rhythm&blues-owych. Morblus występowali na największych scenach światowych wraz z Robenem Fordem czy Johnem Mayallem a tylko w zeszłym roku zagrali na wielkich europejskich festiwalach – Sierre Blues Festival w Szwajcarii, Blues’n Jazz Rallye w Luksemburgu oraz Trasimeno Blues Festival we Włoszech. Założycieliem formacji jest gitarzysta i wokalista Roberto Morbioli.

 

http://www.morblus.com/

 


 


Skład:

Guitar Shorty - wokal & gitara
Roberto Morbioli - wokal & gitara
Stefano Dallaporta - bas
Dan Gerass - perkusja

 

 «« powrót