NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:GERRY JABLONSKY BAND (SZKOCJA)


Koncert Hall    20:00 • 22.06.2017

Wstęp: 35 zł przedsprzedaż / 45 zł w dniu koncertu / 30 zł studenci (tylko w dniu koncertu)Prowadzona przez niesamowitego gitarzystę Gerrego Jablonskiego formacja zdołała już pokazać swoją klasę podczas pięciu poprzednich tras koncertowych w Polsce. Łącząc to co najlepsze w blues rocku z własną niepowtarzalną energią tworzą prawdziwie energetyzującą muzykę, która na koncertach pozwala im bez trudu porywać publiczność. Ponownie pokażą oni swoją klasę we Free Blues Clubie!

 

 

 

 

 

 

Zespół Gerry Jablonski Band to ścisła czołówka sceny bluesowej w Wielkiej Brytanii. Osobę lidera można uznać ze jeden z filarów tej sceny już od 30 lat.  Jest to instrumentalista o wspaniałej technice, który porywa fantazją podczas kreowaniu swoich gitarowych fraz. Wspomagany jest przez równie ustalentowany zespół. Jednym z najnowszych nabytków grupy jest Pete Narojczyk – polak, który zajął 3, miejsce plebiscytu na najlepszego harmonijkarza Wielkiej Brytanii (wg. magazynu Blues in Britain). Gregor Leslie, z kolei, to wybitny basista, którego umiejętności przyniosły mu tytuł „profesora” tego instrumentu. Młody, pełen energii perkusista Lewis Fraser zajął w zespole miejsce zmarłego niedawno, po długiej walce z chorobą, Dave’a Innesa (współpracował m. in. z Fishem z Marillion).

 

Szkocka formacja już na stałe wpisała się w gusta miłośników gatunku w Polsce. Na koncertach goszczą setki fanów, ostatnia płyta zajęła 4 miejsce (tuż za m.in. Erikiem Claptonem) w plebiscycie “Płyty Zagranica” kwartalnika Twój Blues. Gerry udzielał wywiadów w wielu stacjach telewizyjnych i radiowych. Podczas poprzedniej trasy koncertowej większość sal koncertowych była wypełniona miłośnikami zespołu. Część koncertów była wyprzedana na długo przed datą występu. Na markę zapracowali też występami “live” w studiach radiowych (Radio Centrum, Antyradio, Studenckie Radio Meteor), wywiadami w najważniejszych mediach, nie tylko bluesowych czy rockowych. Gerrego mogliśmy obejrzeć i usłyszeć w Polsce w reportażach m.in. TVP, Polskie Radio (Trójka, Merkury, Centrum, Zachód i wielu innych).

 

Wzbogaceni „młodą krwią” w zespole, Gerry Jablonski Band, podbijają serca miłośników dobrej muzyki w całej Europie. Jak sami mowią: „Zrób sobie przysługę – poznaj najlepszy zespół o jakim dotąd nie słyszałeś, zanim pozna go reszta świata i każdy będzie chciał go usłyszeć.”

 

Zespół wystąpi w składzie:

Gerry Jablonski – gitara, wokal

Pete Narojczyk – harmonijka ustna

Grigor Leslie – gitara basowa

Lewis Fraser - perkusja

 

WWW:

www.gerryjablonskiband.com/

https://www.facebook.com/pages/Gerry-Jablonski-Band/153142021402501

 

https://soundcloud.com/gerryjablonskiband

 

 

 

 «« powrót