NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:Miles Nielsen & The Rusted Hearts (USA)


Koncert Hall    21:00 • 12.05.2017

Wstęp: 30 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu koncertu / 25 zł studenci (tylko w dniu koncertu)


Porywająca mieszanka rocka z klasycznym soulem – prosto z USA!

 

Pochodzący z Rockford w stanie Illinois Miles Nielsen już od ponad dekady zachwyca publiczność swoją muzyką, która czerpie wpływy z lat świetności zachodniej muzyki rockowej oraz klasycznego soulu z lat 60. Powołuję sie na wpływy tak rozległe jak klasyczny soul Ottisa Reddinga i kultowe power popowe nagrania grupy Jellyfish. Nielsen wydał jak dotąd dwa albumy – w 2009 solową płytę, a w 2012 roku drugi album, tym razem jako Miles Nielsen and The Rusted Hearts. Oba spotkały się z uznaniem krytyki i publiczności. Dobra passa zespołu nadal trwa – dzięki trzeciemu albumowi pt. Heavy Metal.

 

Heavy Metal miesza ryczące gitary i wpływy country własciwe Tomowy Pettemu and The Heartbreakers z subtelną zmysłowością nagrań Raya Charlesa. Harmonie wokalne obecne na albumie przywołują zarówno ducha Fleetwood Mac, jak i pierwszych grup grających doo wop. Pomimo oczywistych źródeł inspiracji, mieszanka ta tworzy spójny, łatwo odróżnialny styl.

 

W ostatnich latach The Rusted Hearts dzielili scenę z podobnymi sobie artystami, takimi jak Dr. Dog i Rhett Miller, zyskując uznanie. Czas jaki zespół spędził w trasie pozwolił na wytworzenie się chemii między muzykami. Dzięki temu pierwsze, solowe nagrania Nielsena zmieniły się w istne hymny, w których wykazują się wszyscy członkowie zespołu. Można to wytłumaczyć faktem, że Nilesen wychował się w domu gdzie doceniany był klasyczny skład rockowy. Nazwisko artysty to nie zbieg okoliczności – w jego żyłach płynie ta sama krew co w żyłach Ricka Nielsena – gitarzysty i głównego kompozytora Cheap Trick. Lecz jest to głównie rezultat faktu, że szkolił się on w klasycznym śpiewie i realizacji nagrań. Umięjętności te słychać wyraźnie w emocjonalnych i dopracowanych wokalach i wspaniałej produkcji – obecnych na albumie Heavy Metal. Przypominają one także słuchaczowi, że ma do czynienia z bardzo utalentowanym muzykiem i kompozytorem.

 

Skład:

Wokal, gitara / Miles Nielsen

Gitara, wokal / Daniel James McMahon

Klawisze, instrumenty dęte, wokal / Adam Plamann

Bas, wokal / Dave McClellan

Perkusja / Jeff Werckle

 

Więcej info:

 

http://www.milesnielsen.com/«« powrót