NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:JOHNNY MASTRO AND MAMAS BOYS (USA)


Koncert Hall    21:00 • 23.06.2017

Wstęp: 40 zł przedsprzedaż / 50 zł w dniu koncertu / 35 zł studenciZ powodzeniem koncertują na całym ŚWIECIE. We Free Blues Clubie zagrają po raz drugi !!!

 

Zespół powstał w 1994 roku. Pierwsze występy odbyły się w klubach bluesowych w Los Angeles. Od 1996 roku ich domem jest klub Babe & Ricky, jeden z najstarszych i najbardziej znanych w Greater Los Angeles. Właściciel, "Mama" Laura Mae Gross, dał zespołowi nazwę "Mama boys".

 

Johnny Mastro & Mamas Boys grają szorstki Chicago Blues,przez co brzmienie tego zespołu jest wyjątkowe. Bez frazesów i bez kompromisów to główna maksyma zespołu. Johnny mówi o swojej muzyce: "Sledgehammer Blues". Johnny Mastro jest prawdziwym zwierzęciem scenicznym. Często gra na kolanach albo leżąc na scenie, gdzie z całych swoich sił dmie w harmonijkę. Brown na gitarze gra twardo i brudno. Jimmy i Mike stanowią solidny rytm na solidnym fundamencie. Basista JMMBs – Dean Zucchero – był już wielokrotnie gościem naszego klubu, jako członek zespołów Sugar Pie & the Candymen i The Healers!

 

"Powalające!"   - BBC Radio

 

Potężne, ciężkie i bluesowe!  Ludzie mówią, że to natwardziej brzmiący zespół. Formacja, ze swoim oryginalnym, surowym brzmieniem, pochodzi z Nowego Orleanu. Johnny prowadzi zespół i wydał już 11 albumów, pojawił się na niezliczonej ilości festiwali, odbył ponad 30 europejskich tras, zagrał w filmie w 2013 roku oraz nagrywał w studio BBC w Londynie, Niemieckim Państwowym Radiu w Bremen I Belgijskim Państwowym Radiu w Brukseli.

 

"Nie brzmi jak żadna inna kapela bluesowa !" – Recenzja MidWestRecord

 

 JMMBs to mieszanka starego z nowym. Korzenna muzyka jest mocno wyczuwalna, jako że Johnny spędził 16 lat ucząc się w świątyni bluesa - "Babe's & Ricky's Inn" pod kierunkiem Laury Mae "Mamy" Gross.  Nauczyła go, że liczy się tylko kolor blue i zachęciła by znalazł własne brzmienie. Nowe  ujawnia się poprzez chłonięcie dzwięków ze współczesnej muzyki, którą lubi zespół. Rezultaty są widoczne na każdym koncercie i każdej płycie, którą nagrywają "Mama's Boys".

 

"Dzięki temu zespołowi miałem rewelacyjnego sylwestra 2015!" - Quint Davis - Założyciel NO Jazz & Heritage Fest

 

 Rok 2015 przyniósł nowa płytę (także na winylu), napisaną i nagraną w Nowym Orleanie i szereg koncertów zagranych przed większą niż dotychczas publicznością. Jeśli podoba Ci się co słyszysz, zapisz się na listę mailingową, by być na czasie, sprawdzaj stronę internetową i, co najważniejsze, ciesz się muzyką!

 

 "Mama's Boys (“Maminsynki”)? Grają jak synowie Mike’a Tysona"   - OC Weekly

 

 

Skład:

Johnny Mastro - Harmonijka/Wokal

Smokehouse Brown - Gitara/Gitara Slide

Dean Zucchero – Gitara Basowa

Rob Lee - Perkusja

Christophe Gaillot - Perkusja

 

 

 http://www.johnnymastro.com/«« powrót