NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:CHRIS KING ROBINSON (UK)


Koncert Hall    21:00 • 11.11.2017

Wstęp: 40 zł przedsprzedaż / 50 zł w dniu koncertu / 40 zł studenci


KUP BILET PRZEZ INTERNET - KLIKNIJ TUTAJ

 

Koncert cyklu wydarzeń z okazji 25-lecia działalności klubu Free Blues Club.

 

Chris Robinson ma 22 lata. Bluesa słucha i gra przez większość swojego życia. Zaczął, gdy miał 5 lat, a więc w wieku, gdy jego rówieśnicy zbierali karty z Pokemonami. On w tym czasie słuchał Hendrixa i próbował grać na gitarze „Hey Joe”.


Chris okazał się niezwykle utalentowanym muzykiem. Gdy wszedł w dorosłość, zaczął odnosić pierwsze sukcesy. W 2012 roku wybrano go najlepszym nieodkrytym gitarzystą świata. Został znaleziony na YouTube przez poszukujący talentów tandem: muzyczny producent i fotograf Robert Knight oraz producent gitar marka Fender.

 

 


W 2013 roku Chris Robinson bił już rekordy oglądalności na popularnym kanale internetowym. W listopadzie 2013 roku wydał swój pierwszy singiel „Lipstic On Her Cigar”. Utwór szybko podbił listy iTunes i Amazon Blues.


Do tego momentu Chris grał sam, ale od 2014 roku ma już zespół, który oprócz niego tworzy jeszcze dwóch innych muzyków – Tom Relihan (perkusja) i Nig Turner (bass). W Wielkiej Brytanii grupa zrobiła furorę i ruszyła w trasę po Europie, na której pierwszym przystankiem okazał się Suwałki Blues Festival. Przed tysiącami fanów Chris‘a reputacja została ostatecznie zacementowana uznając go tym samym jednym z najbardziej utalentowanych gitarzystów młodego pokolenia na świecie.

 

Rok 2015 był dla Chrisa jak i jego zespołu również obfity, gdyż ruszyli w dwutygodniową udaną trasę koncertową po USA promując swój pierwszy debiutancki album „Tell me Why You’re Scared“, który również jak jego pierwszy singiel z 2013 podbił listy iTunes i Amazon Blues, zajmując przez okres wielu tygodni pierwszą pozycję, w USA jak i w Europie.

 

 

 


Jego cała twórczość wraz z jego nowym utwóremWhy Don’t You Give Me Your Love“ zostały gruntownie opisane w renomowanych czasopismach muzycznych w Zjednoczonym Królestwie nazywając jednocześnie Chrisa Kinga Robinsona bohaterem gitary.


Początek roku 2016 należał do jednych z najbardziej znaczących momentów w jego muzycznej karierze, gdyż został zaproszony na Festiwal Pamieci Lead Belly’ego, odbywającego się w najbardziej renomowanej sali koncertowej w Nowym Jorku –Carnegie Hall. Chris zagrał u boku takich gigantów jak m.in. Walter Trout, Eric Burdon czy Kenny Wayne Shepherd.


Obecnie zespół nadal koncertuje po Wielkiej Brytanii jak i Europie a w listopadzie br. po 3 latach od Suwalki Blues Festival ponownie zagra w Polsce.


Znane osoby o Chrisie:

Kenny Wayne Shepherd: „Jestem podekscytowany twoimi utworami. Brzmią świetnie !!!”

Philip Sayce: „Masz świetne brzmienie. Gratulacje Chris !!!

 

Robert Randolph: „Masz perfekcyjny ton stary !!! Fascynuje się twoją robotą


www.chriskingrobinson.com

 

 

 «« powrót