NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:SETH WALKER (USA)


Koncert Hall    21:00 • 24.02.2018

Wstęp: 30 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu koncertu / 25 zł studenci i uczniowie


KUP BILET PRZEZ INTERNET - KLIKNIJ TUTAJ!

 

Wielowymiarowy muzyk już niebawem we Free Blues Club!

 

Przez ostatnie 10 lat Seth Walker uznawany był za jednego z najbardziej szanowanych twórców w Stanach Zjednoczonych. Wielowymiarowy talent, posiadający zdolność łączenia melodii i słów z bogatym i nietuzinkowym, południowym głosem. Jego ostatni album '"Gotta Get Back", wyprodukowany przez Jano Rix'a z The Wood Brothers, jest kolejnym dziełem szerzącym jego dobrą markę.

Seth Walker dorastał w wiejskiej społeczności w Północnej Karolinie. Jako syn nauczycieli muzyki, Seth grał na wiolonczeli jeszcze długo przed odkryciem sześciu strun w jego dwudzieste urodziny. Przygodę z bluesem rozpoczął dzięki swemu wujowi, który także był muzykiem.

 

 

Jego niekończącym się źródłem inspiracji są T-Bone Walker, Snooks Eaglin i B.B. King. W latach 1997-2015 wydał aż siedem albumów, wkracząjąc do TOP 20 przebojów Americana i otrzymując świetne recenzje od m.in. National Public Radio, American Songwriter, No Depression i Blues Revue.

 

Oprócz szeroko pojętych działań związanych z nagrywaniem i pisaniem piosenek, Seth intensywnie koncertuje na całym świecie. Otwierał występy takich artystów jak The Mavericks, The Wood Brothers, Raul Malo, Paul Thorn i Ruthie Foster.

 

Aktualnie dzieli swój czas między Nowym Orleanem i Nowym Jorkiem, wcześniej mieszkając w Austin i Nashville. Wykorzystał to doświadczenie mądrze, wsłuchując się w dźwięki i chłonąc różnorodność tych miejsc. Z szacunkiem do korzeni i tradycji, a także z uznaniem dla muzyki współczesnej, Seth w wysublimowany i przyjemny sposób łączy różne style: blues, gospel, pop, r&b, rock i country.

 

Skład zespołu: 

Seth Walker – wokal, gitara

Miles Weeks - bas

Benjamin Teters - perkusja

 

Cytaty prasy:

"Gitarzysta kompletny i jeszcze lepszy wokalista, destylujący duszę Ray'a Charles'a, południowy urok Delberta McClintona i swojski blues (a la Percy Mayfield) w swoje własne, odrębne brzmienie." - The Vinyl District

 

 

http://sethwalker.com/

https://www.facebook.com/sethwalkermusic«« powrót