NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:KONCERT ODWOŁANY - FANQBELLO FEAT. WOJTEK PILICHOWSKI


Koncert Hall    21:00 • 03.03.2018

Wstęp: 50 zł przedsprzedaż / 60 zł w dniu koncertu / 45 zł studenci i uczniowie


KONCERT ODWOŁANY!

Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od nas dzisiejszy koncert FanQbello z Wojtkiem Pilichowskim został odwołany!

Wojtek Pilichowski pojawi się w zamian w naszym klubie już 24.03 !!
w koncercie Wojtek Pilichowski and Young Power ! Bilety zachowują ważność !! , za wszelkie niedogodności najmocniej przepraszamy ☹️

Bilety na dzisiejszy koncert można wykorzystać podczas kolejnego koncertu lub je zwracać w punktach sprzedaży.Przepraszamy

 

 

 

Fanqbello z gościem specjalnym - Wojtkiem Pilichowskim, najbardziej rozpoznawalnym polskim basistą! 


Zespół został założony w 2008 roku przez perkusistę Daniela Sapcu i saksofonistę Heriberta Krolla (1958-2011). Główną ideą była nowoczesna muzyka jazzowa, poprzez złożone rytmy i akordy, zaskakujące aranżacje i doznania, które są interesujące i atrakcyjne dla wszystkich fanów muzyki.

 

W 2011 roku Jiri Halada dołączył do zespołu jako nowy saksofonista. Z jego doświadczeniem, nowoczesnym brzmieniem i miłością do muzyki funkowej, mocno wpłynął na zespół i wniósł inspiracje do nowych kompozycji Loredany i Daniela.

Muzyka stała się bardziej żywa, funkowa, odważna i nowoczesna.

W końcu w 2017 roku ta muzyczna układanka stała się kompletna. Loredana, Jiri i Daniel zostali powitani w zespole przez fantastycznego muzyka i światowej sławy basistę Wojtka Pilichowskiego.

 

W październiku 2017 roku FunCuBello feat. Wojtek Pilichowski stało się rzeczywistością i nagrało debiutancki album "InterGalactic" (ukaże się w marcu 2018 roku). Od tamtego momentu nazwa zespołu zmieniła się na "FanQbello".

 

Skład zespołu:

Jiri Halada - saksofon, EWI;

Loredana Todor-Sapcu – klawisze;

Wojtek Pilichowski – bas;

Daniel Sapcu – perkusja.

 

Wojtek Pilichowski - pierwszy solo album nagrał w 1994 roku. Od tego czasu wyszło 14 solowych albumów w tym koncertowe, także 3 jako DVD. Łączny nakład wszystkich płyt przekroczył 100.000 egz. Od początku swojej pracy jako muzyk gra również w projektach innych artystów. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 200 płyt a ich łączny nakład to ponad 6 milionów egz.

 

Od wielu lat jest zapraszany na całym świecie na wszystkie najważniejsze festiwale w tym Bass Player live 2006 i 2015, Euro Bass Day we Włoszech i wielu innych . W Polsce został nagrodzony wieloma prestiżowymi nagrodami. W sumie 16 razy uznano go za najlepszego polskiego basistę.

 

Wojtek jest liderem dwóch własnych projektów. Pilichowski Band i Pilichowski Trio. Jest autorem 2 podręczników nauki gry na gitarze basowej oraz jednej szkoły dvd. Jest zapraszany na kursy i wykłady na całym świecie. W 2015 roku ukazał się album Electro Step, który jest rewolucyjnym połączeniem Fusion Jazz z muzyką Electro a w 2016 płyta „Early Tapes“ zawierająca niepublikowane dotąd na płycie kompozycje z lat 1992 – 1994. Wiele z kompozycji Wojtka jest wykonywana przez muzyków na całym świecie.

 

http://www.pilichowski.pl/

https://www.facebook.com/FanQbello/

 

 «« powrót