NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:PODKULTURA + JAM SESSION


Koncert Hall    21:00 • 04.11.2017

Wstęp: 10 złMuzyczne opowieści Podkultury przenoszą w obszary jazzu, funky, popu, muzyki elektronicznej, momentami mocniejszych brzmień około rockowych. To co przyciąga szczególną uwagę słuchaczy jest współbrzmienie dwóch wokali: kobiecego i męskiego.

 

Nie można pozostawić bez echa postaci wokalistki Beaty „Romy” Romanowskiej, która w swojej twórczości zaprasza do baśniowego świata muzycznego. Zespół przyjaciół, zespół z energią, artyści, którzy lubią improwizować, bo chcą w muzyczny sposób wyrazić swoją wrażliwość.

Widać, że muzyka sprawia im wielką radość!

 

Po koncercie zaplanowane jest JAM SESSION!

 

 

 

Zespół powstał w 2011 roku, kiedy to większa – męska - część zespołu poznała się na warsztatach muzycznych w Szczecinie. Podczas ćwiczeń, wykładów, rozmów przy kawie wytworzyła się specyficzna energia, która przyczyniła się do wspólnego muzykowania.


Kropką nad „i” do założenia zespołu było zdobycie Grand Prix na 4 warsztatach dla szczecińskich zespołów muzycznych „Moja muzyka – moje życie”. W dalszej kolejności Podkultura wykorzystała nagrodę do nagrania swojego pierwszego – do tej pory jedynego – singla w studiu w Lubrzy – „Dworce”.


Początkowo Podkultura rozwijała swój potencjał wspólnie z wokalistką Julią Kępisty. Ta współpraca zaowocowała stworzeniem autorskiego materiału, zagraniem kilku koncertów, uczestnictwem na Festiwalu Fama we Wrocławiu oraz największym osiągnięciem dla muzyków – supportowaniem zespołu Mikromusic w 2014 roku.


Od 2016 roku profil zespołu nieco uległ zmianie. Okazało się, że gitarzysta posiada również zdolności wokalne, po prostu skrywał to przed współtowarzyszami. Aktualnie powstaje nowy materiał Podkultury z wokalem męskim na czele. Kompozycje w klimacie akustycznym, emocjonalnym, jednak z odpowiednią energią.

 

Rok 2017 przynosi kolejne zmiany, zmiany smaczne artystycznie. W PodKulturze pojawia się cząstka wokalnej kobiecości - Beata Roma Romanowska. Wokalistka charyzmatyczna, eteryczna, inspirująca swoją wyjątkową wrażliwością. W zespole tworzy się duet wokalny, przyjemny dla ucha.

 

Nie słyszałeś? Nie słyszałaś?

Sprawdź!

Nadstaw ucho do naszych nagrań, koncertów. Czekamy na Was !

 

Skład zespołu:

Michał Klimczak - gitary, wokal, teksty

Beata Roma Romanowska - wokale, teksty

Radosław Ułoga - piano

Piotr Poprawski - perkusja

 

Kornel Korzeniewicz - bas


«« powrót