NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:BENJAMIN PIAT (FR)


Koncert Hall    20:00 • 11.03.2018

Wstęp: 25 zł / 15 zł (dla uczniów/studentów/członków i kursantów stowarzyszenia Alliance Française)


KUP BILET TUTAJ!

 

Na zaproszenie Alliance Française i Instytutu Francuskiego w marcu artysta odbędzie tournée w Polsce. Nie zabraknie go także w naszym klubie! 

 

Benjamin Piat to młody artysta z pokolenia trzydziestolatków, który zdobywa coraz to większą popularność na całym świecie. Właśnie wydał drugi album w swojej karierze zatytułowany “L’échappée belle” z aranżacjami autorstwa Sebastiena Martela.

 

Benjamin Piat zagrał już ponad 350 koncertów we Francji, a także za granicą. Artysta współpracował z wieloma znakomitymi muzykami t.j. B-Roy (akordeonista Manu Chao) czy La Ruda. Podczas swojego pierwszego tournée dzielił scenę z takimi sławami jak Tété, Anis czy Oldelaf. Jego piosenki “Marquise” czy “L’avis” grano w 18 rozgłośniach radiowych na całym świecie między innymi w Boliwii, Meksyku, Kanadzie, Grecji, Polsce, Australii czy na Litwie.

 

Utwory z nowej płyty Piata zostały nagrane w znanym studiu nagraniowym “Studio Vega” w Carpentras. Piosenki z tego albumu są bardziej osobiste, wyraźnie słychać na nich wpływy zagranicznych podróży, płyta obfituje w swingujące rytmy.

 

Piat zaprasza swoich słuchaczy do fascynującej podróży z piosenkami o niezwykle intrygujących tytułach t.j. Coccinelle, Camille, Sarah Lee Johnson... Doceniany i wspierany przez takich artystów francuskich jak aktor - Jean Rochefort, wokalista zespołu Tryo-Guizmo, basista Renana Luce-Martin Gamet, perkusista Marca Lavoine, Carmen Maria Vega…-Tom Milteau, a także Christophe Mali. Nie przestaje zadziwiać.  

 

WWW: http://benjaminpiat.fr/

https://www.facebook.com/BenjaminPiatOfficiel

 «« powrót