NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:TIME TO EXPRESS & SNOWMAN


Koncert Hall    21:00 • 06.04.2018

Wstęp: 20 zł


KUP BILETY TUTAJ!

 

TIME TO EXPRESS

 

Zespół TIME TO EXPRESS powstał w 2005r. w Gryficach (woj. zachodniopomorskie).

Założycielami są: Tomasz Skierczyński oraz Bartosz Kulesza.

 

2005 | Po 4 miesiącach intensywnych prób, w swoim scenicznym debiucie zespół zostaje Indywidualnością Muzyczną Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Szczecinie.

2006 | Nagranie pierwszego demo oraz jego prezentacja na antenie rozgłośni radiowych Polskiego Radia BIS, Radia Szczecin oraz Radia Koszalin.

2007 | Zespół zostaje finalistą Union Of Rock 2007 w Węgorzewie oraz laureatem festiwalu Rockowe Ogródki w Płocku.

2007 | Piotr Kaczkowski z radiowej Trójki zamieszcza utwór Tysiąc Nowych Dni na swojej składance „Artyści Minimaxu” oraz „Minimax Jarocin 2007”.

2007 - 2008 | Zespół zostaje finalistą Festiwalu Młodych Talentów Gramy 2007 w Szczecinie a także nagrywa swój debiutancki album.

2009 | Wydanie debiutanckiej płyty „Traffic Life”. Label: Big Blue Records

2009 | Zdobycie prestiżowych nagród na festiwalu EKO UNION OF ROCK w Węgorzewie dla Najlepszego Wokalisty oraz Nagrody Dziennikarzy.

2010 | Wydanie EP-ki z utworami Ucieczka, One Day i Promise.

2011 | Wydanie drugiego albumu zespołu „Void in You” pod patronatem Radiowej Trójki. Label: Big Blue Records

2012 | Inauguracyjny koncert zespołu w Studio im. Agnieszki Osieckiej, transmisja na żywo na antenie radiowej „Trójki”.

2013 | Wydanie EP-ki pod tytułem „YOU”, premiera mini albumu w Studio S1 Radia Szczecin.

2015 - 2016 | Intensywna praca nad nowym materiałem w formie concept albumu.

2017 | 10.11 – Wydanie trzeciej płyty zespołu: „left  right  Middle side”. Label: nie związani z wytwórnią.

 

 

Skład zespołu:

Tomek Skierczyński (śpiew, gitary)

Bartek Kulesza (gitara)

Aleks Stawiasz (bas)

Marek Tyszkiewicz (perkusja)

 

WWW:
www.timetoexpress.pl
www.facebook.com\timetoexpressmusic

 

 

 

 

SNOWMAN

 

Snowman zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 2008 roku krążkiem Lazy. Płyta została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i krytyków. Po niezapomnianym koncercie premierowym w Studio im. A. Osieckiej zespół uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Mateusze 2009 radiowej Trójki. Dla scharakteryzowania ich muzyki użyto wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment.

 

Drugą płytą „The Best Is Yet To Come“ Snowman pokazał swoje nowe oblicze – zdecydowanie bardziej piosenkowe, melodyjne i dynamiczne. Muzycy udowodnili, że potrafią z pasją eksploatować nowe obszary i wciąż twórczo poszukują nowych form ekspresji. Pokazali nowy repertuar i odświeżoną muzyczną formę – energetyczną, krzykliwą i angażującą!

 

W 2017 Snowman powrócił na rynek z płytą „Gwiazdozbiór”, pierwsza, cyfrowa odsłona nowego materiału miała miejsce w serwisie Tidal w studyjnej jakości Master Quality. 5 maja Gwiazdozbiór trafił do sklepów  formie tradycyjnej. Tym razem zespół powrócił z płytą w całości polskojęzyczną. Nowy album to zbiór utworów pełnych emocji, melodii i tego co prawdziwe. Repertuar to kompozycje, które stanowią spójną całość, dojrzałe, energetyczne brzmienie i intrygujące teksty podkreślone przez rewelacyjny wokal lidera Michała Kowalonka.

 

Wokalista SNOWMAN – Michał Kowalonek od roku 2012 jest również wokalistą zespołu Myslovitz.

 

Album „Gwiazdozbiór” został bardzo wysoko ocenioną przez dziennikarzy muzycznych:

 

Snowman i "Gwiazdozbiór". Jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na polskiej scenie w dobrej formie " Mnóstwo tu ładnych aranżacji i delikatnie rozwijających się tematów, które brzmią, jakby ta płyta została napisana gdzieś między trzecią a piątą nad ranem. "Gwiazdozbiór" Snowman to nasza płyta dnia" - Robert Sankowski/ Gazeta Wyborcza

 

Do niedawna zespół kojarzyłem głównie z niestandardowym rozmiarem poprzedniego albumu i kilkoma ciekawymi quasi - transowymi eksperymentami. Współpraca z frontmana Michała Kowalonka z Myslovitz w najtrudniejszej z ról - zastąpienia Artura Rojka - wydaje się już przeszłością, ale zostawiła ich twórczości wyraźny ślad w postaci melodyjności czy zwięzłych piosenek. Do tego dodać trzeba instrumentalną sprawność muzyków, charyzmatyczny wokal i bardzo dobrą produkcję Leszka Biolika. W sumie to jedna z tych rzadkich płyt, na której wszystko się udało i zdecydowanie najlepsza w karierze zespołu. Jeśli już czerpać z brytyjskich wzorców - to właśnie tak !. Piotr Metz/ Wprost

 

... Kowalonek najwyraźniej docenił sprawne śpiewanie piosenek,operowanie emocją i naturalną wrażliwością (czym wyróżniał się Rojek właśnie) i przeniósł to do Snowmana, co wraz z pieczołowitością producenta Leszka Biolika dało efekt nader udanej płyty. Dodajmy - płyty z przebojami, bo trudno sobie wyobrazić, żeby rozgłośnie radiowe pominęły tak wpadające w ucho i zapadające w pamięć utwory, jak „ Znów jesteś sobą”, „Ocean nieba”, czy „Moje miasto”. Mirosław Pęczak / Polityka

 

… Na Gwiazdozbiorze nie jest już progresywnie, psychodelicznie czy jazzowo, wciąż jest jednak niesamowicie bystrze, ze świetnym wyczuciem muzycznej materii. I wreszcie naprawdę przebojowo Snowman pod okiem Leszka Biolika nagrał świetnie wyprodukowany, przemyślany i samoświadomy album – z jednej strony gładki i radiowy, z drugiej, pełen celnych odniesień do światowego rocka z najwyższej półki. daje to kandydata na jedną z płyt roku. Jordan Babula/Teraz Rock

 

 «« powrót