NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:DONA OXFORD (USA)


Koncert Hall    21:00 • 14.04.2018

Wstęp: 50 zł przedsprzedaż / 60 zł w dniu koncertuKUP BILETY TUTAJ!

 

 

Po raz pierwszy w Polsce! Na jedynym koncercie w Polsce!


Wyobraź sobie Tinę Turner na czele Rolling Stones! Dona Oxford to bluesowa i soulowa trąba powietrzna, która otwiera swoje serce i duszę na koncertach przed Tobą! Tak to niekwestionowana Królowa amerykańskiego Woogie Boogie. W trasie 2018 roku przepełniona wielką pasją Królowa przedstawi nam kolekcją piosenek, które czerpią z niezliczonej ilości inspiracji, jak soul z lat 60. i 70., funky blues, gospel i boogie-woogie. Jedyny koncert w Polsce !

 

W ciągu ostatnich kilku lat, odkąd brała udział w tournée zespołu legendy gitary Alberta Lee, Dona stała się artystką samą w sobie - wydała bardzo dobrze przyjęty przez publiczność album koncertowy i przewodziła 5-osobowemu zespołowi podczas tournée po Wielkiej Brytanii i Europie, biorąc udział w kilku prestiżowych festiwalach.

 

Powszechnie uważana za jedną z czołowych pianistek rock n’ rollowych, Dona jest także światowej klasy wokalistką soulowo-bluesową i weteranką chicagowskiej sceny bluesowej grając z Buddy Guy’em i Son Seal’em. Współpracowała także z takimi muzykami jak Andy Fairweather Low, Chris Farlowe, Roger Daltry, Van Morrison i Keith Richards.

 

 

Skład zespołu:

Dona Oxford - wokal, klawisze

James Beck – gitara prowadząca

Jim Williams – gitara rytmiczna, wokal, klawisze

Ben Graham - bas

Mikey Ciancio - perkusja«« powrót