NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:EXBREAKOUT


Koncert Hall    21:00 • 16.11.2018

Wstęp: 45 zł przedsprzedaż / 55 zł w dniu koncertuLegendarni muzycy Tadeusza Nalepy!

 

W 2013 kędzierzyński bard Kazimierz Pabiasz na festiwalu im. Tadeusz Nalepy w Józefowie reaktywował zespół Breakout w starym składzie i zastąpił nieżyjącego Tadeusza Nalepę na wokalu, przyjmując nazwę exBreakout – legendarni muzycy Tadeusza Nalepy.

 

Koncert jest wyjątkową okazją, aby na żywo posłuchać utworów z repertuaru grupy Breakout, która była jedną z najważniejszych polskich formacji muzyki blues-rockowej w historii, założoną w 1968 roku w Rzeszowie przez Franciszka Walickiego. Swój pierwszy koncert w składzie: Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Krzysztof Dłutowski, Janusz Zieliński i Józef Hajdasz zespół zagrał w warszawskim klubie Stodoła 21 lutego 1968 roku, a oficjalny debiut miał miejsce kilka dni później na I edycji festiwalu Musicorama, który szybko stał się wówczas jedną z największych i najbardziej znanych imprez koncertowych w Polsce.

 

Zespół wydał 10 albumów studyjnych i stworzył takie przeboje, jak: „Gdybyś kochał, hej", „Kiedy byłem małym chłopcem", czy „Modlitwa". Wielokrotnie gościł na pierwszych miejscach radiowych list przebojów, a już w rok po debiucie wystąpił na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Ich bluesowo-rockowy dorobek muzyczny wywarł pionierski wpływ na rozwój tego gatunku w Polsce, a zespół szybko zyskał rzesze fanów.

 

Obecnie zespół gra składzie:

Krzysztof Dłutowski – organy Hammonda

Zbigniew Wypych– gitara basowa,

Andrzej Malcherek – gitara,

Kazimierz Pabiasz – wokal, gitara,

Dariusz Kamiński – perkusja

 «« powrót