NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:FREE BLUES BAND SPECIAL


Koncert Hall    21:00 • 13.10.2018

Wstęp: 25 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu


 

Free Blues Band 2018

 

W drugiej części koncertu - goście ! W związku z 40-tą rocznica wydania I płyty FBB dołączą do nas członkowie ówczesnego składu, miedzy innymi: Krzysztof Niewirowski-wokal, Krzysztof Szmatłoch - bas, Marian Malcherek -gitara, zagramy parę starych numerów - będzie się działo.

Formacja została założona w 1979 roku i ma na swoim koncie zarówno zwycięstwa w większości prestiżowych festiwali muzycznych w Polsce, jak i współpracę z wieloma wybitnymi muzykami z całego świata. Warto chociażby wspomnieć o fakcie, że Free Blues Band był towarzyszącym zespołem takich wykonawców jak: Tadeusz Nalepa, Stan Skibby, Carlos Johnson. Supportował on między innymi: Johna Mayalla, Johna Scofielda, The Animals Scott’a Hendersona oraz Johnnego Wintera.

 

Zespół w swojej muzyce łączy w unikalny sposób rhythm ‘n’ blues z soulem, funkiem i elementami jazzu. O jego niepowtarzalnym brzmieniu stanowi porywająca, nasycona bluesem gitarowa gra lidera – Andrzeja Malcherka oraz oryginalne organy Hammonda B3 z 1956 roku, na których gra, jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.

  

Skład:

Andrzej Malcherek – gitara, śpiew

Agnieszka Malcherek – organy Hammonda

Dariusz Kaziu Kamiński – perkusja

Mateusz Pawalec – gitara basowa

 

 

WWW:  www.freebluesband.pl«« powrót