NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:ŚWIDWIE BLUES: STRATY + FLÓR


Koncert Hall    21:00 • 15.12.2018

Wstęp: wstęp wolnyDuet STRATY to owoc miłości do GITAR.

 

Fendery Stratocastery, Telecastery, a także inne dzieła sztuki lutniczej, brzmią  akordami uchwyconymi na klonowych i palisandrowych podstrunnicach. Pod lakierem żywo rezonuje olchowe i jesionowe drewno - POEZJA.

 

Sygnał z cewek, delikatnie dobarwiony starannie dobraną kostką, nabiera mocy - dojrzewając między anodami i katodami lamp - w PIECACH rozgrzanych do czerwoności. Wzbudzona ruchem strun elektryczność znajduje swój finał w zwojach cewek i ciężkich magnesach alnico. Czyste EMOCJE uzewnętrznione zmianą ciśnienia powietrza, poruszonego membraną głośnika. Drżenie materii - MUZYKA.

 

Duet STRATY to Jarek Bondar i Krzysztof Seroczyński, a wraz z nimi NA SCENIE wszyscy, z którymi do tej pory dzielili dźwięki, tej muzycznej przygody nazwanej życiem.

 

Jarek Bondar – gitara. Autor pomysłów muzycznych projektu STRATY. Brzmienia gitar i barwy wzmacniaczy - chwila opowiedziana muzyką.

 

Krzysztof Seroczyński – gitara. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, piewca Muzyki Świata, autor muzyki do spektakli teatralnych (m.in. w Teatrze Kana), recenzował płyty w czasopismach „Audio” i „Jazz Forum”. Grał w zespołach – Kwartet Pasaka, Czarny Kot Jana Sebastiana. Współtworzył widowiska – „Joga i muzyka” oraz „Cisza już zapadła w nas …”, dyrygent Orkiestry Perkusyjnej „Gamelan”, koncertuje w Polsce z bluesową formacją My z Delty.

 

Trio FLÓR

 

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych trójka entuzjastów muzyki improwizowanej postanowiła założyć zespół, nadając mu enigmatyczną nazwę FLÓR. Otwarta forma jazzowej ekspresji pozwoliła grupie znaleźć się w wielu ciekawych miejscach, takich jak: Regenbogenfabrik w Berlinie; Mała Akademia Jazzu w klubie Pinokio, „Spotkania Młodego Teatru Okno” w Teatrze Kana w Szczecinie, Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT w Szczecinie.

 

Po kilkuletniej przerwie zespół wznowił działalność w oryginalnym składzie, nagrał kolejne utwory, penetrując obszary muzyki jazzowej, bluesowej, folkowej i kameralnej, co dało ciekawą, barwną i smakowitą mieszankę dźwięków.

 

Wystąpią w składzie:

Krzysztof Seroczyński – gitara

Tomasz Pikulski – kontrabas

Tomasz Andrzejewski – perkusja

 «« powrót