NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:YELLOW HORSE


Koncert Hall    21:00 • 29.03.2019

Wstęp: 25 zł przedsprzedaż / 35 zł w dniu koncertu / 10 zł studenci i uczniowieKUP BILETY TUTAJ!

 

Muzyczne połączenie przebojowości Creedence Clearwater Revival z liryzmem Uriah Heep i swojskością Neila Younga!

 

Yellow Horse to trio akustyczne, które swą twórczością nawiązuje głównie do niezwykle klimatycznej muzyki lat 60’, 70’ i 80’. Ich aranżacje to połączenie southern rock’a, teksańskiego country i rock&roll’a, z domieszką rodzimych, bieszczadzkich brzmień. Inspiracją do stworzenia tak barwnej kompozycji były m.in. takie sławy jak: Creedence Clearwater Revival, The Doors, Neli Young, Tom Petty, Bob Dylan, Bryan Adams, Johnny Winter, Tadeusz Nalepa, Rolling Stones, Led Zeppelin, Lynyrd Skynyrd i wielu innych. Dlatego też w hołdzie powyższym legendom Yellow Horse wykonuje na koncertach  cover’y ich największych hitów, oczywiście w swoim niepowtarzalnym stylu.

 

 

Założycielami zespołu są jego obecni członkowie, czyli Paweł Soja (wokal i bas), Dominik Cynar (gitara akustyczna) oraz Mateusz Krupiński (perkusjonalia). Warto dodać, że Paweł i Dominik na co dzień grają również w Steel Velvet, a Mateusz w Ciryam. Obydwa zespoły prezentują znacznie inny rodzaj muzyki, toteż panowie od dawna nosili się z zamiarem stworzenia akustycznego projektu, który byłby odzwierciedleniem ich wspólnego zamiłowania do vintage’owych dźwięków z tamtej epoki. I tak oto w 2016 roku ich marzenia przybrały postać Yellow Horse.

 

Aktualnie zespół intensywnie koncertuje po całej Polsce i nagrywa nowy album, który ukaże się w czerwcu 2018. Warto dodać, że zespól koncertował m.in. w Paryżu, supportował takich dinozaurów rocka jak The Animals, a w tym roku wystąpi na największym festiwalu country w Polsce – Międzynarodowy Piknik Country & Folk w Mrągowie 2018.

 

 

Skład zespołu:

Paweł Soja - wokal i bas

Dominik Cynar - gitara akustyczna

Mateusz Krupiński - perkusjonalia

 «« powrót