NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:LIMBOSKI vs BOWIE + Jam Session po koncercie


Koncert Hall    21:00 • 12.04.2019

Wstęp: 30 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu koncertu


KUP BILETY TUTAJ!

 

Zapraszamy na koncert Limboskiego oraz Jam Session po koncercie.

 

Limboski od lat pozostaje aktywny na polskiej scenie alternatywnej. O sobie mówi, że w młodości planował zostać pisarzem, a książki inspirowały go bardziej od piosenek. Jednak po przygodzie z teatrologią podjął studia jazzowe, a ostatecznie postanowił wyrażać się poprzez medium dźwiękowe. Tym niemniej błyskotliwa warstwa literacka pozostała wielkim atutem jego twórczości – zarówno w polskojęzycznej, jak i anglojęzycznej odsłonie.

 

 

 

Limboski najlepiej odnajduje się właśnie w konwencji śpiewaka z gitarą – wyrasta z amerykańskich źródeł piosenki rockowej. Jako miłośnik analogowego sposobu nagrywania doskonale zgłębił korzenie bluesa i folku, a obecnie rozwija te inspiracje poszukiwaniu własnego stylu. W 2010 roku nagrał płytę "Cafe Brumba" z  knajpowymi balladami, którą promował zapomniany przez wielu utwór "Piosenka dla mężatki". Nagły zwrot w stronę estetyki lo-fi i bluesowa w  "Tribute to Georgie Buck", dał mu nominację do Fryderyków 2012. W międzyczasie wystąpił w telewizyjnym show Polsatu "Must be the music" - wykonanie utworu "Czarny Otello" zapewniło mu miejsce w półfinale.

 

W 2016 roku wydał album „One Man Madness” . Tego samego roku w październiku premierę miała jego najnowsza płyta "W trawie. I inne jeszcze młode", której patronem został Program Trzeci Polskiego Radia. W roku 2018 wydał pod czujnym producenckim okiem Marcina Borsa płytę „Poliamoria” – najbardziej dojrzałą z dotychczasowych, dopracowaną muzycznie pod każdym względem i niezwykle barwną.

 

W trakcie solowych projektów Limboski mierzy się z twórczością Davida Bowie’go oraz prezentuje swoje autorskie utwory, wśród których znajdują się znane z emisji w radiowej Trójce nagrania: „Świat to kwiat” i „W trawie”.

 

Skład zespołu:

Limboski – gitary, wokal

 

 «« powrót