NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:ANNALISA


Koncert Hall    21:00 • 14.11.2009

Wstęp:


Annalisa od początków istnienia w podziemiu (od marca 2002), po kilku koncertach, zdobyła miano jednej z bardziej obiecujących szczecińskich kapel. A to za sprawą niezwykle dynamicznych koncertów, interesujących rozwiązań muzycznych (trzy wokale, elektroniczne zakręty, klimaty od psychodelii do naprawdę mocnego uderzenia oraz przede wszystkim niebanalne teksty) oraz faktu, iż wszyscy Annalitycy mają za sobą bogate doświadczenia muzyczne. Poniżej tak zwane bio, zamiast historii, bo kogo obchodzą zmiany personalne, czy inne takie.

 

Zespół powstał w 2001 z rozpadu kilku szczecińskich formacji. Po skompletowaniu pełnego składu i kilku miesiącach prób, Annalisa [wym. analiza] pojawia się w szczecińskim podziemiu. Przez ten czas zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów oraz nagraliśmy dwa dema oraz EPkę, zyskując wśród fanów ciężkiej muzyki miano jednej z czołowych kapel szczecińskiego mocnego grania.

 

Muzyka to nie zawody, tu nie da się przybiec szybciej, czy strzelić więcej goli. Dlatego mamy dość ambiwalentny stosunek do wszelkiego rodzaju przeglądów, bo jednak od czegoś trzeba zacząć. Do tej pory, na swoim koncie mamy wyróżnienie na X gryfińskich spotkaniach rockowych dla najlepszego perkusisty. Kolejno w latach 2004 i 2005 jeszcze dwukrotnie zespól zostaje laureatem Festiwalu "Ogień Duszy", ale pech sprawia, że gramy dopiero w 2006 roku, kiedy zmienia się już idea Festiwalu. W marcu 2004 dzięki uprzejmości ekipy telewizji TV7 zespół nagrał teledysk do "Piekła prawdy", który to miał premierę na antenie w/w stacji. Latem 2004 utwór "Ocean" przez pięć tygodni znajdował się na Rockowej Liście Przebojów Pierwszego Programu Polskiego Radia. W marcu 2005 wydajemy EP "analiza pierwotna", co stanowi oficjalny debiut muzyczny. Wszystko zrealizowane własnym sumptem. Tegoż samego roku Annalisa staje przed szansą zagrania na Festiwalu Rockowym Węgorzewo'05 ale kłopoty techniczne znów stają nam na drodze i nie docieramy na miejsce.

 

Muzyka Annalisy to nieograniczenie się do jednego gatunku muzycznego, co najlepiej obrazują materiały muzyczne. Od klimatów wręcz hip hopowych, przez melodyjne rockowe granie, aż po ostrą jazdę. Trzy wokale utrzymane w różnej stylistyce, przeplatane mocnymi riffami i wirtuozerskimi solówkami, dodatkowo wzbogacają tę różnorodność. Na mp3.pl znajdujemy się w kategorii metal i tak najogólniej można określić to, co gramy. teksty Jeżeli chodzi o warstwę liryczną uważamy, że to świat dzieli się na tych, co śpiewają o biuście Baśki oraz tych, co sięgają głębiej. Annalisa znajduję się w tej drugie grupie, zaś aby przekaz był jasny, tworzymy w języku polskim.

 

skład

Przemysław Łazaronek (pan P) - gitara, wokal

Wojciech Skoraczewski (Melon) - perkusja

Michał Krzak (Krzaku) - gitara basowa

Radosław Wesołowski (Wesoły) - gitara

Tomasz Zygmunt (Zyga) - wokal

Adam Peterczuk (Jiloo) - wokal

 «« powrót