NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:ZA FCZEŚNIE FSTAŁEM


Koncert Hall    21:00 • 12.03.2010

Wstęp: 15 zł , 10 zł studenci


Wszystko zaczęło się na początku XX wieku, kiedy w Wietrznym Mieście osiedlali się bluesmani z Delty. To oni ukształtowali podwaliny pod eksplozję dzisiejszego bluesa. W Chicago zjawiali się bluesmani po to aby dokonać nagrań, które później stały się inspiracją naszej twórczości.
      W 2005 powstał pierwszy skład próbujący naśladować mistrzów tego szlachetnego gatunku. Założycielami byli bracia Michał (gitara) i Grzegorz (początkujący wtedy basista). Skład przetrwał półtora roku i zagrał kilka koncertów. Jednak apetyt na bluesa rósł, a muzycy się zmieniali. Kiedy w 2007 roku dołączył do składu Sławek(harmonijka), nasze granie nabrało właściwego kierunku i tempa. Pod koniec 2008 roku za sprawą Grzegorza i jednego z internetowych portali pojawił się Marcin (perkusja).
      Już po pierwszym jamie wiedzieliśmy, że w końcu mamy właściwy i świetnie rozumiejący się skład. "Biała mysz" to pierwszy oficjalny numer formacji "ZA FCZEŚNIE FSTAŁEM" bo tak został ochrzczony ten projekt. Pisownia może podlegać dyskusji, jest jednak w pełni wytłumaczalna. Następnie ukochane przez nas "SWEET HOME CHICAGO" nakręciło nas do grania i reszta numerów poszła jak z płatka "DRZWI", "HEJ MAŁA", "SŁODKA" i jeszcze kilka cowerów.
      16-go maja 2009 roku pierwszy koncert ZA FCZEŚCIE FSTAŁEM - Jam Session w Kożuchowskim pubie "Cegielnia", a zaraz na drugi dzień dobroczynny koncert w fosie zamkowej w Kożuchowie. Zaledwie 7 dni później zagraliśmy Koncert na zakończenie dni kożuchowa na murach obronnych.
      Potem nastąpił wielki dzień dla ZFF - Support "Kasy Chorych". 11.06.2009... Potężny strzał w nasze bluesowe życie.
      18-go lipca 2009 roku zagraliśmy na Bluesobraniu krwiodawców w Nowym Miasteczku.
      Na trzy dni przed zakończeniem wakacji w 2009 roku miało miejsce pożegnanie lata z TVP i naszym udziałem na scenie, na plaży ośrodka OSIR w Sławie. To był kolejny wielki dzień dla naszej grupy. Przyjaciel zespołu (Andrzej), który pomagał nam niejednokrotnie i archiwizował nasze koncerty został mianowany naszym menagerem. Odbyła się dostojna feta, w której uczestniczyły również nasze rodziny.
      Tydzień później "Za Fcześnie Fstałem" zagrali koncert na Zlocie motocyklowym w Dąbiu.
      Przed nami jeszcze dwie imprezy a po nich zaczynamy nagrania na pierwszy krążek ZA FCZEŚNIE FSTAŁEM...«« powrót