NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:WOJCIECH PILICHOWSKI Z ZESPOŁEM -nowa płyta Fair of Noise


Koncert Hall    21:00 • 13.03.2010

Wstęp: 30 zł do 12.03 / 40 zł w dniu koncertu


FREE BLUES CLUB

prezentuje

cykl wydarzeń muzycznych z okazji 18 rocznicy klubu; „18-stka FBC"

 

W składzie:
Wojciech Pilichowski- bass
Lena Romul - voc., sax.
Tomasz Świerk - piano
Artur "Boo-Boo" Twarowski - guit.
Tomek "Żaba" Mądzielewski - drums

Nowy, dziewiąty album Wojtka Pilichowskiego pod tytułem Fair of Noise to kolejna wirtuozerska produkcja na najwyższym, światowym poziomie. Prace nad płytą trwały trzy lata. Oprócz utworów instrumentalnych znalazły się piosenki. Dobór muzyków, z którymi pracował Wojtek nie jest przypadkowy. To swoisty mix doświadczenia i młodości. Obok dziewiętnastoletniej Leny Romul (saxofon i śpiew) występuje także Reggie Worthy basista i chórzysta takich gwiazd jak Tina Turner i N'Sync, który w duecie z Hanią Stach zaśpiewał Superstition (S. Wonder). Na płycie znajdziemy jeszcze jeden cover, który Wojtek zaśpiewał ze Zbigniewem Hołdysem. Innym, specyficznym dueatem jest duet Wojtka i Stanisława Grzesiuka w "Szemranym Kawałku".

 Większość materiału nagrał perkusista Radek Owczarz a w dwóch utworach wystapił Joel Rosenblatt - jeden z największych perkusistów na świecie.

Płyta została wyprodukowana wspólnie przez dwóch Wojtków: Pilichowskiego i Olszaka. W nagraniu albumu "Fair of Noise" wzięli udział także: na gitarach: Michał Grymuza, Artur Boo-Boo Twarowski, Wiktor Tatarek. Na instrumentach klawiszowych Wojtek Olszak i Tomasz Świerk. W jednym z utworów zaśpiewała Elżbieta Stasiuk, która jest też autorką dwóch tekstów na płycie.

Album był nagrywany w pięciu studiach nagrań w zależności od potrzeb brzmieniowych i wizji producenckich.

Pomimo zderzenia utworów wokalnych i instrumentalnych płyta spójna w brzmieniu i konsekwentna stylistycznie. 

Wojtek Pilichowski pracuje jako muzyk od 1992 roku. Pierwszą solową płytę nagrał w 1994. Do tej pory wydał ich osiem  (nakład wszystkich przekroczył 70.000 egzemplarzy) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej. Ostatni solowy, koncertowy album ukazał się zarówno w wersji audio jak i DVD.

Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów z czego większość z największymi  gwiazdami sceny polskiej - w sumie kilka milionach nośników i kilka tysięcy koncertów.

Wielokrotnie zapraszany był do współpracy ze światowymi gwiazdami odwiedzającymi Polskę (od Enrique Iglesias poprzez Tony Royster Jr na Chris de Burgh skończywszy.

Wojtek jest także uznanym wykładowcom gitary basowej prowadzącym najbardziej prestiżowe warsztaty w Polsce.

Pilichowski był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu „Gitara i Bas" siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą, czterokrotny laureat nagrody Play Box - przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe.

Od 2005 roku gości na festiwalach: Euro Bass Day (Italy), European Bass Day (Germany), UK Bass Day, Bass Player Live (USA). Na pokazy i koncerty zapraszany jest od Ałmaty do Los Angeles.

W 2002 Wojtek oparł swoje brzmienie na wzmacniaczach Ashdown.

Aktualne składy w których pracuje Wojtek Pilichowski:

Pilichowski Band

PiR2

Kasia Kowalska

Borysewicz Kukiz

Jan Bo

Rock Loves Chopin

 

 


«« powrót