NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:CENTRALA 57 + support The Blue Bus


Koncert Hall    21:00 • 26.03.2010

Wstęp: 15 zł , 10 zł studenci


Centrala 57 istnieje od 2007 roku, tworzą ją doświadczeni muzycy znani na dolnośląskiej scenie muzycznej (m.in. z zespołów takich jak Wyborowa Blues, Sexi Mama).
Twórczość zespołu to mieszanka blues-rocka z domieszką reggae, w ten sposób najłatwiej sklasyfikować ten styl muzyczny. Wszystko opiera się na własnych kompozycjach oraz tekstach dolnośląskiego poety Adama Polańskiego. Zespół cieszy się sporym zainteresowaniem i poparciem publiczności, dlatego też sporo koncertuje po Dolnym Śląsku, Czechach i całej Polsce. Centrala 57 cyklicznie prowadzi wieczory bluesowe w schronisku górskim Pod Muflonem, ma za sobą też mnóstwo zagranych koncertów plenerowych i klubowych (Wrocław: Klub Liverpool, Empik-Renoma, Pod Zielonym Kogutem, Alive, Klub Na Wydmach w Międzywodziu, Puchaczówka, Wratislavia w Radzyniu i wiele innych). Zespół ma też za sobą trasę promującą książkę Muzykologia, czyli The Best Of stosunków damsko-męskich Łukasza Śmigla.

W roku 2008 zostało nagrane demo oraz singiel Obudź w sobie nowy dzień wydany niezależnie. Piosenki Centrali 57 figurowały na pierwszych miejscach dolnośląskich list przebojów, a utwór Obudź ze mną nowy dzień emitowany był w 14 stacjach radiowych, m.in. w Polskim Radio Wrocław, Radio Złote Przeboje, Radio Luz, UniRadio, Radio Traffic... Zespół współpracuje też z Telewizją Wrocław, Telewizją Sudecką oraz Telewizją Kłodzką. Obecnie realizowany jest teledysk do w/w utworu, a Centrala 57 figuruje na pierwszych miejscach notowania Myspace.com Najlepszych Polskich Zespołów w kategoriach blues, rock i reggae.

Obecny skład
Paweł Tur
 - wokal, gitara
Piotr Cichy
 - gitara basowa
Tomasz Burzyński
 - perkusja
Grzegorz Kostrzębski
 - piano, chórki

 

Jako support zagrają The Blue Bus:

The Blue Bus - to czwórka fanatycznych wyznawców bluesowych dźwięków. Połączyli swoje siły w październiku 2009 i od razy wyruszyli w podróż rock'n'rolowymi śladami. Ich muzyka to przede wszystkim około blues-rockowe brzmienie.
Zespół tworzą:
Iza Szarek (perkusja),
Jędrek Łacny (gitara),
Kacper Winnik (bas),
Szymon Kozieł (gitara i wokal). Mają  na swoim koncie  2 wygrane przeglądy muzyczne tj. Generator Szans i konkurs poezji śpiewanej i kilka koncertów na Szczecińskiej ziemii.


«« powrót