NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:NO HAY BANDA + Przestańcie


Koncert Hall    21:00 • 05.02.2010

Wstęp: 10 zł , 5 zł studenci


Nazwa zespołu No Hay Banda (Zespołu którego nie ma) inspirowana filmem Davida Lyncha „Mulholland Drive" nawiązuje do ciągłych zmian składu i zawieszania działalności w początkowym okresie funkcjonowania grupy. Doskonale wpasowuje się również w psychodeliczny charakter muzyki zespołu. Po licznych przekształceniach zarówno w kwestii personalnej jak i instrumentalnej wykrystalizowała się forma, którą zespół przybrał dzisiaj. No Hay Banda ma na koncie występy w całej Polsce, oraz supportowanie takich zespołów jak Hey, Coma czy Pogodno. Z ważniejszych osiągnięć można wymienić:

04.09.2009 - udział w Festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu.
Fama 2009 - przejście eliminacji szczecińskich i doskonały występ w ramach Famy.
24.05.2009 - występ przed Wojtkiem Wójcickim i Jego Trio.
Fama 2008 - udział w ścisłym finale w Amfiteatrze.
31.I.2008 - Zwycięstwo w konkursie organizowanym przez portal www.fabryka.zespołow.pl, oraz Pozytywne Studio nagrań. Nagroda - 50 godzin w studio.
27.X.2007 - Występ na koncercie "Nieustanne tango", czyli szczecińska scena Ciechowskiemu.
22.VI.2007 - Nagroda za najlepszy tekst do utworu „Cisowa" w finale konkursu organizowanego przez Polskie Radio Szczecin Gramy 2007
27.I.2006 - Pierwsze miejsce w przeglądzie „Generator szans" w Szczecińskim klubie Słowianin.
2005 i 2007 - Przejście regionalnych eliminacji do festiwalu rockowego Union of Rock w Węgorzewie.
23.X.2004 - Zakwalifikowanie się i występ w finale festiwalu „Muzyczna Jesień" w Grodkowie koło Opola - gdzie zaczynały tam takie legendy jak m.in. Lady Pank (wybrano 9 zespołów z 84 nadesłanych zgłoszeń z całej Polski)

Nagrania zespołu często można usłyszeć na falach Radia Szczecin, ale pojawiły się także i w audycjach Trójki,  m.in. u słynnego Piotra Kaczkowskiego.

Muzycznie grupa nawiązuje do brzmień lat 60-tych nie brak jednak też odniesień do rozmaitych zespołów dzisiejszej sceny muzycznej. Zespół nie stroni od dłuższych czy bardziej rozbudowanych kompozycji, lubi często improwizować.

Skład:
Grzegorz Grotnik - gitara, vocal
Maciej Domagałło - klawisze, bas
Piotr Leoszewski  - perkusja
Paweł Tkocz - gitara
Piotr Kwiatkowski - bas

 

PRZESTAŃCIE

Przestańcie to czteroosobowy zespół instrumentalno-wokalny wykonujący muzykę alternatywną z elementami funku i psychodelii, czasem określaną jako happy rock. Jest to muzyka lekka i łatwa, nie znajdziecie więc tu ani ryczących wokali, ani ryczących gitar. Śpiewają o wszystkim i o niczym, choć najczęściej o tym co jest gdzieś tam... pośrodku.
Zdobyli pierwszą nagrodę na festiwalu Łódźstock 2009; na portalu megatotal.pl fani sfinansowali im wydanie debiutanckiego krążka długogrającego, który obecnie jest realizowany i ukaże się pod koniec roku; mają za sobą występy zarówno na małej jak i dużej scenie u boku wielu różnych artystów.
Obecnie  zbliża się premiera ich debiutanckiego singla, który ukaże się w lutym 2010r; płytę będzie promował teledysk do utworu "Statek kosmiczny", nakręcony w studio łódzkiej PatioTV, którego premierowy pokaz odbędzie się po wspólnym koncercie z NoHayBanda dnia 5.02.2010r we FreeBluesClub. Zapraszamy!


www.przestancie.pl www.myspace.com/przestancie


«« powrót