NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:Brandon Giles and the Tricky Two


Koncert Hall    21:00 • 07.04.2010

Wstęp: 20 zł do 06.04 / 30 zł w dniu koncertu


W ramach koncertów w Polsce, Brandon zagra tylko dwa koncerty klubowe i jeden festiwalowy. Jednym z nich jest występ w FBC.

Razem z Brandonem Giles & The Tricky Two przybywa ze Stanów Zjednoczonych jedna z najważniejszych rodzących się gwiazd amerykańskiego Rock'n'Rolla. Po raz pierwszy do Europy.
To dzięki jego totalnie szalonym koncertom, podczas których sale koncertowe mają zamiar stanąć do góry nogami (zupełnie jak sam Brandon, kiedy gra na fortepianie), największe światowe firmy muzyczne są zainteresowane tym facetem.
Pierwszej klasy skomplikowane akrobacje, rock, blues i „boogie-woogie-piano", trochę w stylu Jerry Lee Lewis w jego najlepszych chwilach, to właśnie to, czego publiczność może oczekiwać na koncertach Brandona Giles.
Przy okazji jest możliwość by zobaczyć w akcji jednego z najlepszych i dobrze znanego (między innymi z koncertów w Polsce kilka lat temu) gitarzystę rockowo-bluesowego Steve Schufferta, a wraz z nim, na gitarze basowej legendarnego Pete'a Tomarakos (obaj znani m.in. ze słynnego Steve Schuffert Band). Całość uzupełnia perkusista Thumper, co daje gwarancję wyśmienitej imprezy tego popołudnia.
Korzenie muzyczne Brandona Giles oparte są na twórczości The Doors, The Rolling Stones, Elvisa, Hanka Williamsa i Jerry Lee Lewisa, jednak z biegiem lat stworzył on swój własny styl muzyczny, który sam określa jako „Rysio poznaje AC/DC - na sterydach".

W swojej karierze występował na scenie między innymi razem z Kid Rock, Ray Charles, Jerry Lee Lewis, Tanya Tucker, Hank Williams Jr, Scotty Moore (gitarzysta Elvisa Presleya), Juice Newton, Paul Revere i z wieloma innymi.
Kiedy, w czasach college'u, grając w małych klubach i barach w Jonsboro /Arkansas/, Brandon zarobił z napiwków pierwsze kilka Dolarów, postanowił, że chce być pełnoetatowym muzykiem. Tak więc, po ukończeniu studiów, przeprowadził się do Nashville by tam rozpocząć swoją karierę. To pozwoliło Brandonowi wystąpić później w Nowym Yorku (razem z Les Paul podczas "Monday Night Football") i w wielu innych miejscach, skutkiem czego jest teraz jego trasa koncertowa po Europie. W jej ramach odwiedzi także, po raz pierwszy, Polskę.
Więc: Get ready to rock!!!

Skład:
Brandon Giles - voc., piano
Steve Schuffert - guitar
Pete Tomarakos - bass
Thumper - drums


www.brandongiles.com

 


«« powrót