NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:UWAGA (Time to Express -Odwołany !!!) Zagra tylko : UNDERGROUND FLY


Koncert Hall    21:00 • 24.03.2010

Wstęp: 15 zł , 10 zł studenci


Time To Express to rockowa grupa pochodząca z nadmorskiego Kołobrzegu jednakże, zespół zawiązał się w Gryficach i za początek powstania przyjmuje się jesień 2005 roku.

Od momentu zaistnienia - już po kilku miesiącach intensywnych prób TIME TO EXPRESS został okrzyknięty Indywidualnością Muzyczną Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Szczecinie i w ramach nagrody zarejestrował swoje pierwsze demo zatytułowane: Time To Express "E.P.", które bardzo szybko spotkało się z dobrymi recenzjami i było prezentowane w Polskim Radiu Bis, Polskim Radiu Szczecin i Polskim Radiu Koszalin.

Po serii udanych koncertów oraz zmianie składu:Tomasz Skierczyński - wokal/git. elektro-akustyczna/git. elektrycznaBartosz Kulesza - git. elektrycznaMariusz Skorupa - bassPaweł Szulc - perkusja

Time To Express zarejestrował swoje drugie demo, które otworzyło zespołowi drogę do finału festiwalu Union Of Rock 2007 w Węgorzewie, gdzie na jednej scenie zagrał obok czołówki polskiego rocka jak i słynnych zagranicznych gwiazd (m.in. Dog Eat Dog i Anathema).

W tym samym roku zespół został laureatem festiwalu Rockowe Ogródki w Płocku, jednakże kluczowym momentem w krótkiej acz bogatej historii zespołu było zwrócenie uwagi przez Piotra Kaczkowskiego z radiowej „Trójki", który zamieścił utwór „Tysiąc Nowych Dni" na swojej składance „Artyści Minimaxu", oraz „Minimax Jarocin 2007"- składanka z finalistami festiwalu Jarocin 2007.

W czerwcu 2007 zespół zagrał w finale festiwalu Gramy 2007 w Szczecinie, zbierając bardzo dobre recenzje, co zaowocowało wydaniem utworu na festiwalowej płycie oraz sesją nagraniową w Polskim Radio Szczecin.

We wrześniu 2008 utwór "Robot" ukazał sie na popularnej sieciowej składance Don't Panic We Are From Poland!!!, wygrywając plebiscyt na najpopularniejszy utwór składanki.

Obecnie zespół ukończył nagrania, podpisał kontrakt z wytwórnią BIG BLUE RECORDS z Warszawy. Debiutancki album pt: „Traffic Life" ukaże się w lutym 2009 roku.

Zespół UnderGround Fly powstał w 2002 roku. Muzyka UnderGround Fly to alternatywny rock z dużą ilością przestrzeni i melodii. Wpływ na dotychczasową twórczość zespołu miały takie zespoły jak: Depeche Mode, Pink Floyd, U2, Nick Cave And The Bad Seeds, Jonny Cash, The Doors, Peter Gabriel, The Police.
Grupę tworzą: Marcin „Maverick" Kujawa - vocal, git. elekt., Szymon „Seemoon" Dwornik - klawisze, gitara akust., vocal, Lesław „Boss" Skibiński - gitara basowa, Łukasz „Ratusz" Ratuszny - perkusja.
Brzmienie UnderGround Fly jest bardzo zróżnicowane, jednakże spójne, posiadające swój mocny charakter. Gitary są bardzo wyraziste, czasami ostrzejsze, czasami akustyczne, klawisze w niektórych utworach brzmią archetypowo (organowy Hammond) a w innych bardziej nowocześnie, bębny oraz bas nadają całości charakterystyczny bit. Wszystko to powoduje, że muzyka UnderGround Fly jest rozpoznawalna od pierwszych dźwięków.

Wśród dotychczasowych sukcesów zespołu należy wymienić, m.in. występ na Big Star Festival (półfinał), udział w akcji Gazety Wyborczej "Gra Muzyka" (zakwalifikowanie się do finałowej ósemki), zamieszczenie utworu "Between" na międzynarodowej składance "22CD" wydanej przez londyńską wytwórnię Cork Dog Records, I nagroda na Festiwalu Donc Festival w Szwajcarii. Udział na licznych międzynarodowych festiwalach min w Danii, Holandii, Litwie, Czechach.
Skład:
MAVERICK - voc., el.guitar
SEEMOON - ac.guitar, keyboard
BOSS - bass
RATUSZ - drums

 


«« powrót