NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:sPiątkuNaSobotę Listopad EVENT


Koncert Hall    21:00 • 15.05.2010

Wstęp: 15 zł , 10zł studenci


sPiątkuNaSobotę
"Gramy, bo musimy i czasami wyrastają nam skrzydła. Gdy coś nas ciśnie krzyczymy albo mrużymy oczy. Czasami słyszymy głosy. Gdy dźwięki rozsadzają nam głowy, udaje się przejść na drugą stronę. Olśnienie przychodzi rzadko, ale zawsze sPiątkuNaSobotę."

sPiątkuNaSobotę jest grupą 5 dojrzałych i określonych muzycznie „fanatyków" rocka w składzie:
Łukasz "Szurbo" Szulborski,
Krzysztof "Kris" Zaborniak,
Wojtek "Anioł" Łyko,
Marcin "Bimbełt" Stefaniak,
MareG "Harry" Tyszkiewicz


Mimo nasiąkania muzyką legend rocka, sPNS posiada swój charakterystyczny styl. Formacja sPiątkuNaSobotę to idea. To przestrzeń wypełniona riffami gitar elektrycznych, pochodów basowych i perkusyjnych bitów. sPNS to nie gotowa formuła, ale żywy organizm. To energia ewoluująca od 2003 roku. Lata rozkwitu i współpracy z różnymi muzykami wpłynęły na wysoką jakość jaką sPNS przedstawia dzisiaj. Muzycy cały czas komponują nowe i aranżują na nowo stare utwory. Mieli okazję zagrać na tej samej scenie m.in. z Lipali, Myslovitz, Coma, Limp Bizkit, Chris Cornell.

www.spns.szczecin.pl
www.myspace.com/spiatkunasobote
http://www.youtube.com/user/sPiatkuNaSoboteTV

 

Listopad
Zespól LISTOPAD powstal latem 2007 roku z inicjatywy Marka Srodzinskiego i ówczesnego perkusisty - Sebastiana Koziatka. Po kilku tygodniach poszukiwan gitarzysty, do zespolu dolaczyl Michal Weglicki, a nastepnie Radoslaw Wesolowski i w tym skladzie rozpoczeto próby. Minelo kilka miesiecy i po kilku zmianach personalnych LISTOPAD tworzony byl przez Marka Srodzinskiego, Michala Weglickiego, Marcina Prazynskiego i Artura Kojdera. Na poczatku 2009 roku nastapila ostatnia zmiana skladu - miejsce poprzedniego basisty zajal Kamil Andrzejewski. Muzyka zespolu LISTOPAD to polaczenie wizji artystycznych Michala Weglickiego i Marka Srodzinskiego. Ciezkie, choc melodyjne riffy gitarowe bedace tlem dla nietuzinkowego glosu, oraz zapadajace w pamiec refreny i sola, wsparte surowym brzmieniem bebnów, oraz nisko osadzonego basu, tworza wybuchowa mieszanke dla prawdziwych koneserów muzyki rock'owej. " Glównym celem, na jaki sie zdecydowalismy na samym poczatku bylo nagranie od razu calego albumu dlugograjacego. Stad dlugi okres od powstania grupy w 2007 roku, do momentu, kiedy rozpoczelismy prace w studiu. Mamy za soba naprawde mozolne przygotowania - kompozycje, pisanie tekstów, praca nad finalnym brzmieniem "na zywo" na próbach." - mówi Marek Srodzinski w wywiadzie udzielonym Lukaszowi Marii Cyganowi z portalu Wiadomosci24.pl. Tak tez sie stalo - w pazdzierniku 2008 roku zespól wszedl do studia, aby nagrac debiutancki album „KREGI W CZASIE ZATOCZONE", który ukazuje sie na wiosne 2009. Na plycie zespól prezentuje 13 premierowych nagran.

www.myspace.com/listopad

 


«« powrót