NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:HEY JIMI - W rocznicę urodzin .J. Hendrix\\\\\\\\\\\\\\\'a !!!


Koncert Hall    20:00 • 27.11.2010

Wstęp: 10 zł / 15 zł w dniu koncertu, 10 zł studenci


 

HEY JIMI

- w rocznicę urodzin Hendrixa

 

 

HEY JIMI to specjalny wieczór w rocznicę urodzin Jimiego Hendrixa. Unikatowe techniki gry na gitarze, elektryzujące kompozycje i jamowanie. Cały Hendrix. Poznaj go jeszcze bardziej!

Zapraszamy na muzyczne fusy w andrzejkowy wieczór.

 

W programie:

- Legenda, ostatnie 24 h Jimiego Hendrixa - multimedia.

- "Jestem Jimi. Słynny gitarzysta, który zbankrutował" - reportaż Justyny Machnik w realizacji Wawrzyńca Szwai, Polskie Radio Szczecin.

- Free Blues Band - koncert z utworami Hendrixa.

- Jam session - przyjdź ze swoją gitarą!

 

Prowadzenie: Maciej Hałasa

 

 

Legenda, ostatnie 24 h Jimiego Hendrixa.

Autorem prezentacji multimedialnej jest Karol Siatkowski - informatyk pracujący na co dzień w dużej firmie produkcyjnej, a do tego wielbiciel gitary, w szczególności brzmienia tzw. "fenderowskiej szklanki". Jego pasją jest nauka, co tłumaczy publikacje, których tytuły powodują zakłopotanie naszych szarych komórek - „Polioptymalizacja korpusu ściernicy do szlifowania szybkościowego” czy „Symulacja zmian temperatury w czasie w izolowanym pręcie w zależności od odległości czoła pręta od ścianki o temperaturze Ts”. Jego idole to Mark Knopfler, Stevie Ray Vaughan, Eric Clapton, BB King, Robert Cray, Buddy Guy, a ostatnio, i to dość mocno - Jimi Hendrix. Autorska strona w internecie: www.rudiger.webpark.pl.

 

 

"Jestem Jimi. Słynny gitarzysta, który zbankrutował" - reportaż Justyny Machnik w realizacji Wawrzyńca Szwai, Polskie Radio Szczecin.

Oto Jimi. Stworzony na podobieństwo Jimiego Hendrixa. Czarodzieja. Grał z nim w Londynie i w Szczecinie. Bo muzyka jest wszystkim. Oto jego opowieść.

 

Free Blues Band – koncert z utworami Hendrixa.

Free Blues Band to grupa bluesowa grająca już ponad 30 lat muzykę pełna ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm'n'bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979 r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983 r. W maju 1995 r. zorganizowany został koncert "Free Blues Band i jego goście", który trwał 7,5 godziny non stop (grał tylko F.B.B.). Wśród gości wystąpił Tadeusz Nalepa. W 2004 r. zespól grał wspólnie z gitarzysta Deep Purple (Steve Morse) oraz na stadionie jako support przed koncertem Deep Purple, odbyła się także 14 dniowa trasa Free Blues Band wspólnie z legendarnym wokalistą Colosseum Chrisem Farlowe & Norman Beaker Band. W listopadzie 2008 suportowali koncert samego Johna Scofielda, który odbył się we Free Blues Club. Rok później zagrali ponownie dwa koncerty z Ianem Paicem. Obecnie zespół aktywnie koncertuje. Poza tym regularnie od 17 lat w jeden z piątków każdego miesiąca dają koncert w firmowym Free Blues Club w Szczecinie. Więcej: www.freebluesband.pl

 

Obecny skład grupy:

Andrzej Malcherek - gitara, śpiew

Agnieszka Malcherek - organy Hammonda

Sebastian Wojciechowski - perkusja

Kamil Żuchowski - gitara basowa

 

Jam session – przyjdź ze swoją gitarą!

Hendrix lubił jamować. Oprócz nagrywania formalnych sesji studyjnych rejestrował też dema powstałe w hotelu czy nieformalne jamowanie w klubach nocnych.

Pod koniec kwietnia i na początku maja 1968 roku The Jimi Hendrix Experience nagrywali swój trzeci i ostatni album Electric Ladyland. Nagrania odbywały się w Record Plant Studios w Nowym Jorku. Zwykle po nagraniu muzycy udawali się do jakiegoś klubu na jam sessions. Tak też postąpili i 2. maja. Basista Noel Redding pokłócił z Hendrixem i poszedł do domu. Hendrix i perkusista Mitch Mitchell wybrali do klubu gdzie spotkali Steve`a Winwooda z zespołu Traffic oraz Jacka Casady, basistę z grupy Jefferson Airplane. Ta czwórka rozpoczęła jam session. Jam przekształcił się w 15- minutowy utwór . Był to…Voodoo Chile.

Po zakończeniu jamu Hendrix zaprosił wszystkich do studia by nagrać ten utwór.

 

Joe Satriani, dla którego to solo Hendrixa było ulubione tak o nim mówił: "To jest największy kawałek gitarowej roboty jaki kiedykolwiek nagrano. Prawdę mówiąc cały blues jest świętym graalem gitarowej ekspresji i techniki".

 

Wszystko mogę wytłumaczyć lepiej poprzez muzykę. Hipnotyzuję ludzi, aż dochodzą oni do podstawowego stanu, a gdy osiągnę moment największej słabości, mogę przemówić do ich podświadomości i wmówić im, co chcę.

Jimi Hendrix

 

 

 

 

 

Free Blues Band - grupa bluesowa grająca już ponad 30 lat muzykę pełna ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm'n'bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r. Miedzy innymi: Złota dziesiątka - Jarocin i OMPP, Rawa Blues, uczestnictwo w Blues Top 85, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jesień z Bluesem -Białystok, Baltic Blues. Camping Muzyczny w Brodnicy, Blues nad Pilawa, Blues nad Bobrem, gospodarze koncertów bluesowych na FAMIE, Bluesada, Żmigród itd. ... W 1989 II laureaci odpowiednika naszego Jarocina na Łotwie -Liepajas Dzintars, odbył cykl koncertów w Holandii, RFN, Łotwie i Estonii itd. ...

 

Grali w Poznaniu (Blues Fair 95') 2 godzinny jam z gwiazda muzyki bluesowej TAJ MAHALEM. W maju 1995r zorganizowany został koncert "Free Blues Band i jego goście", który trwał 7,5 godziny non stop (grał tylko F.B.B.). Wśród gości wystąpił Tadeusz Nalepa. W lipcu 96 grali na "Przystanek Woodstock 96", Jesień z Bluesem 96' w Białymstoku, po raz jedenasty na Rawa Blues Festiwal 97'. W 1997 i 98/99 koncerty z Carlosem Johnsonem, festiwal w Augustowie, Blues Expres, jamm session z Hiriamem Bulockiem w FBC.

 

Aktywnie koncertował jako zespól towarzyszący z Nalepą, Stanem Skibyim i Leszkiem Cichońskim, Janem "Izba" Izbińskim czy też ze Wierzcholskim. W kwietniu 2003 wydana została kolejna płyta pt: Big Game. W 2003 udział w festiwalach Blues nad Bugiem i Blues nad Bobrem oraz trasa w Norwegii zakończona koncertem na Notodden Blues Festival.

W 2004 roku zespól grał wspólnie z gitarzysta Deep Purple (Steve Morse) oraz na stadionie jako support przed koncertem Deep Purple, odbyła sie także 14 dniowa trasa Free Blues Band wspólnie z legendarnym wokalistą Colosseum Chrisem Farlowe & Norman Beaker Band.

 

Trwa praca nad nowa płyta pt "Casper The Cat", w której nagraniu wziął udział sam Chris Farlowe. W sierpniu 2005 obyli trasę na terenie Węgier wraz z Adamem Torokiem & Mini, biorąc udział m. innymi na "II Toparti Jazz-Rock-Blues Fesztival" oraz "Dunaparty Fesztival". W październiku 2005 zagrali wspólnie dwa koncerty na Międzynarodowym Festiwalu perkusyjnym towarzysząc Ianowi Paiceowi (perkusista Deep Purple) Zespół współpracował z Tadeuszem Nalepą od 1995 roku a 3 ostatnie lata przed śmiercią Nalepy artysta koncertował tylko z Free Blues Band i to z FBB zagrał ostatni koncert w swoim życiu 12 sierpnia 2006 roku w Trincu w Czechach. W listopadzie 2008 suportowali koncert samego Johna Scofielda, który odbył się we Free Blues Club. W Listopadzie 2009 zagrali ponownie dwa koncerty z Ianem Paicem. Pierwszy w Bydgoszczy na Drum Fuzjach oraz we Free Blues Club w Szczecinie z okazji 30 -lecia zespołu. Obecnie zespól aktywnie koncertuje. Poza tym regularnie od 17 lat w jeden z piątków każdego miesiąca dają koncert w firmowym Free Blues Club w Szczecinie.

 

Obecny skład grupy :
Andrzej Malcherek - gitara, śpiew
Agnieszka Malcherek - organy Hammonda 
Sebastian Wojciechowski - perkusja
Kamil Żuchowski - gitara basowa

www.freebluesband.pl

 

 «« powrót