NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:BLUFF / SEMI DRY


Koncert Hall    21:00 • 14.01.2011

Wstęp: 0 zł / 10 zł w dniu koncertu, 5zł studenci


 

We Sold Our Souls For Rock'N'Roll... BLUFF (wym.: blef) to rockowe trio ze Szczecina. W obecnym składzie działamy od 2003 roku. Hałas, który generujemy można określić mianem szeroko pojętego hard rocka. Gramy tak, jak nam w duszy gra nie przejmując się modą oraz aktualnymi komercyjnymi trendami. Nasza dewiza to minimum środków -maksimum Rock’N’Rolla. Spotkaliśmy się po to, aby ciężkie gitarowe riffy, charakterystyczny, drapieżny i wysoki wokal, dudniący w żołądku bas oraz motoryczną perkusję przetapiać w jednym muzycznym tyglu na ołów, który na koncertach przelewamy z głośników wprost do uszu słuchaczy.  Prawie wyłącznie polskie teksty opisują - czasami w niekonwencjonalny sposób - absurdy świata, w którym żyjemy oraz relacje między ludźmi. 

 

W 2006 roku zrealizowaliśmy materiał demo zawierający kilkanaście utworów. Został on zrecenzowany na łamach Miesięcznika MAGAZYN GITARZYSTA Styczeń 2007:

„… zespół ma swój styl. Co do gitar jestem jak najbardziej za – gitarzystów riffowych w tym stylu ostatnimi czasy jest jak na lekarstwo, więc człowiek grający prosto i na temat zasługuje na uznanie…” „Zespół Bluff określa swoją muzykę jako klasyczny hard rock. I jest w tym dużo prawdy. Muzyka ta jest niewątpliwie klasyczna dla tego gatunku…” „… produkcji Bluff nie można odmówić profesjonalnego charakteru. To ciekawie przygotowane nagranie, do którego – moim zdaniem – nie można mieć poważniejszych zastrzeżeń. Brawo!”

 

Prowadzimy aktywną działalność koncertową. Usłyszeć nas można zarówno w pubach, jak i na dużych imprezach: zloty motoryzacyjne, Dni Chojny 2007, festiwal PARKOMANIA 2007 w Dębnie, Festiwal GRAMY 2007 w Szczecinie oraz GRAMY 2008 (nominacja), Rock Festiwal 2008 Gorzów Wlkp., Dni Morza 2008 w Szczecinie (główna scena)., WOŚP 2009 (Barlinek + Szczecin).

 

Na koncert we Free Blues Clubie oprócz naszych sztandarowych kawałków takich jak „Trup w twojej szafie” czy „Szklanka soku z pomarańczy” oraz coverów AC/DC, Judas Priest i Black Sabbath przygotowaliśmy także sporo nowego materiału.

 

Od 2003 roku zespół BLUFF tworzą: 

Jacek Perz – gitara i wokal, 

Adam Bogrec – gitara basowa i chórki

Piotr Sakwa – bębny oraz milczenie

 

Adresy internetowe:

http://www.myspace.com/bluffrockband

http://bluff.mp3.wp.pl

 

bluff


 

SEMI DRY to hardrockowa kapela ze Szczecina. Ostatnie miesiące pracy zaowocowały nagraniem w studiu S4 Polskiego Radia Szczecin autorskiego materiału demo, który szybko zaczął zbierać bardzo pozytywne opinie. Choć być może wprawne ucho fana rocka doszuka się w muzyce Semi Dry wpływów takich zespołów jak Alice In Chains, czy Soundgarden, to jednak trudno odmówić jej oryginalności.

Ciekawostką jest fakt, że w nagraniu utworu „Blind" gościnnie wziął udział Grzegorz Kupczyk (znany m.in. z CETI czy Turbo). Wszystkich 4 nowych utworów można posłuchać na portalu MySpace.

 

Ostatni rok przyniósł sporo zmian. Skrystalizował się styl kapeli a jej szeregi wyraźnie wzmocnili nowi ludzie: drugi gitarzysta oraz nowy basista. Obecne Semi Dry to zgrana ekipa. Wioślarze Jacek i Paweł nie dają chwili wytchnienia mahoniowym gitarom oraz 100 watowym lampowym piecom. Adam - operator basu i Sławek - ciemiężyciel kotłów łomoczą rytm bez litości. Nad wszystkim zaś góruje mocny i momentami drapieżny głos Julii.

http://www.myspace.com/semidry

 

Rock'N'Roll Will Never Die... So Listen To The Semi Dry

 «« powrót