NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:Krzysztof Ścierański - polska legenda gitary basowej - wystąpi na scenie z pokazem możliwości swoich i produktów firmy Roland. Po pokazie zagra zespół Bona Fides (koncert w ramach cyklu Młoda Nuta)


Koncert Hall    21:00 • 17.11.2010

Wstęp:


Krzysztof Ścierański - polska legenda gitary basowej - wystąpi na scenie z pokazem możliwości swoich i produktów firmy Roland. Po pokazie zagra zespół Bona Fides (koncert w ramach cyklu Młoda Nuta)

 


Krzysztof Ścierański - polska legenda gitary basowej - wystąpi na scenie z pokazem możliwości swoich i produktów firmy Roland. Po pokazie zagra zespół

Bona Fides (koncert w ramach cyklu Młoda Nuta)

Bona Fides
Jak się okazuje, nie zawsze trzeba najpierw dokonać aktu założenia zespołu, potem wymyślić jego nazwę (lub odwrotnie), następnie zrobić kilka prób, by w końcu po pewnym czasie zakręcić się wokół jakiegoś lokalu i załatwić sobie koncert. Otóż można też najpierw załatwić sobie występ (zwodząc delikatnie jego organizatorkę, za co szczerze przepraszamy:)), a dopiero potem rozpocząć kompletowanie składu, organizowanie sobie sprzętu i miejsca na próby. Tak właśnie, na zasadach polityki faktów dokonanych, w początkach października 2009 roku założony został zespół Bona Fides. Wykorzystując nazwę jednej z nieistniejących już formacji i wychodząc z założenia, że najważniejsze w muzyce są dobra zabawa i odpowiednia dawka rock’n’rollowego luziku, Kasia Berowska i Jurand Żelazny zaprosili do współpracy Damiana “Dracco” Kowalskiego (gitarzystę “The Namics” - pozdrawiamy!) oraz Mariusza Zarzecznego (m.in. "Arctica Blues" - Stargard Szczeciński) i po dwóch tygodniach prób w garażu na pożyczonym (w dużej części) sprzęcie zagrali 23.10.2009 na otwarcie charytatywnego koncertu w Kontrastach. Kilka tygodni później do zespołu dołączył klawiszowiec Sylwek Umiński, natomiast “Dracca” zastąpił na perkusji Robert Marzec, znany z grupy “Black Diamonds”. Ostatecznie skład ustabilizował się pod koniec grudnia 2009 roku. Od tej pory grupa na dobre zadomowiła się w Kontrastach, a oprócz tego miała okazję pokazać się m.in. na szczecińskich Dniach Odry, zlocie motocyklowym w Niechorzu, a także scenie głównej szczecińskich juwenaliów jako support KULTu i Maleo Reggae Rockers. Zespół zdobył wyróżnienie jury i tytuł finalisty na przeglądzie Made In Szczecin Chilli Paprykarz Muzyczny. 
http://www.youtube.com/watch?v=zriJJhXDrk0
http://www.youtube.com/watch?v=JmnfUZZDbAA&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=_jUZNgp1Jao&feature=related
 
Nieco więcej informacji o nas można znaleźć tutaj:
http://www.myspace.com/bonafidespoland

 «« powrót