NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:CURCUMA


Koncert Hall    21:00 • 12.11.2010

Wstęp: 12 zł , 7 zł studenci


 

Trzech kolesi zafascynowanych cieżkim,  osadzonym brzmieniem postanowiło zrobić trochę zamieszania (na początek) na szczecińskich scenach hardrockowych. CURCUMA to sekcja rytmiczna "Chicken Legs": czyli Marek "Marówa" Kuśmierczak i Piotr "Beniu" Busz oraz gitarzysta zespołu "Throll" Jakub "The Goora" Degórski.

Zabraliśmy się więc ostro do pracy. Podczas zaledwie paru prób powstały już pierwsze utwory. Okazało się, że każdy następny jest coraz lepszy i to dało jeszcze wiekszego wiatru w żagle. Po niespełna paru tygodniach znalazł się wreszcie odpowiedni wokalista, za mikrofon od czerwca 2007 odpowiedzialny jest Sebastian "Seba" Pustkowski , były wokalista zespołów m.in. "Birds", "Fly Virgin", "Marianny i Noe", "Słońce".

 W październiku 2007 zarejestrowaliśmy pierwszy studyjny numer z repertuaru zespołu "Republika" pod tytułem "13 Cyfr", który został zamieszczony na wydanej płycie "Nieustanne Tango czyli szczecińska scena Ciechowskiemu", a sam utwór był niejednokrotnie emitowany w ogólnopolskiej "Trójce".

 Dobrym początkiem w koncertowej historii składu był support zagrany przed "Lipali", zespołem Tomka Lipnickiego, byłego wokalisty "Illusion".

 Początek roku 2008 okazał się dla zespołu bardzo pracowity, mianowicie całą energię poświęciliśmy na studyjne zarejestrowanie części materiału. Wszystko wydarzyło się w studiu "Elvis van Tomato", należącym do naszego przyjaciela, Daniela Potasza, a całość zarejestrował, koordynował oraz zmiksował dobry duch i przyjaciel, Marcin Bal. W lutym 2008 ujrzała światło dzienne pierwsza, studyjna EP-ka Curcumy, zawierająca pięć utworów.

 «« powrót