NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:FREE BLUES BAND / po koncercie na II sali REMEDYKACJA cz 4


Koncert Hall    21:00 • 18.03.2011

Wstęp: 12zł / studenci 7zł (studenci PUM wstęp wolny)


 

FREE BLUES BAND

Grupa bluesowa grająca już ponad 30 lat muzykę pełna ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm'n'bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r. Miedzy innymi: Złota dziesiątka - Jarocin i OMPP, Rawa Blues, uczestnictwo w Blues Top 85, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jesień z Bluesem -Białystok, Baltic Blues. Camping Muzyczny w Brodnicy, Blues nad Pilawa, Blues nad Bobrem, gospodarze koncertów bluesowych na FAMIE, Bluesada, Żmigród itd. ... W 1989 II laureaci odpowiednika naszego Jarocina na Łotwie -Liepajas Dzintars, odbył cykl koncertów w Holandii, RFN, Łotwie i Estonii itd. ...

 

Grali w Poznaniu (Blues Fair 95') 2 godzinny jam z gwiazda muzyki bluesowej TAJ MAHALEM. W maju 1995r zorganizowany został koncert "Free Blues Band i jego goście", który trwał 7,5 godziny non stop (grał tylko F.B.B.). Wśród gości wystąpił Tadeusz Nalepa. W lipcu 96 grali na "Przystanek Woodstock 96", Jesień z Bluesem 96' w Białymstoku, po raz jedenasty na Rawa Blues Festiwal 97'. W 1997 i 98/99 koncerty z Carlosem Johnsonem, festiwal w Augustowie, Blues Expres, jamm session z Hiriamem Bulockiem w FBC.

 

Aktywnie koncertował jako zespól towarzyszący z Nalepą, Stanem Skibyim i Leszkiem Cichońskim, Janem "Izba" Izbińskim czy też ze Wierzcholskim. W kwietniu 2003 wydana została kolejna płyta pt: Big Game. W 2003 udział w festiwalach Blues nad Bugiem i Blues nad Bobrem oraz trasa w Norwegii zakończona koncertem na Notodden Blues Festival.

W 2004 roku zespól grał wspólnie z gitarzysta Deep Purple (Steve Morse) oraz na stadionie jako support przed koncertem Deep Purple, odbyła sie także 14 dniowa trasa Free Blues Band wspólnie z legendarnym wokalistą Colosseum Chrisem Farlowe & Norman Beaker Band.

 

Trwa praca nad nowa płyta pt "Casper The Cat", w której nagraniu wziął udział sam Chris Farlowe. W sierpniu 2005 obyli trasę na terenie Węgier wraz z Adamem Torokiem & Mini, biorąc udział m. innymi na "II Toparti Jazz-Rock-Blues Fesztival" oraz "Dunaparty Fesztival". W październiku 2005 zagrali wspólnie dwa koncerty na Międzynarodowym Festiwalu perkusyjnym towarzysząc Ianowi Paiceowi (perkusista Deep Purple) Zespół współpracował z Tadeuszem Nalepą od 1995 roku a 3 ostatnie lata przed śmiercią Nalepy artysta koncertował tylko z Free Blues Band i to z FBB zagrał ostatni koncert w swoim życiu 12 sierpnia 2006 roku w Trincu w Czechach. W listopadzie 2008 suportowali koncert samego Johna Scofielda, który odbył się we Free Blues Club. W Listopadzie 2009 zagrali ponownie dwa koncerty z Ianem Paicem. Pierwszy w Bydgoszczy na Drum Fuzjach oraz we Free Blues Club w Szczecinie z okazji 30 -lecia zespołu.Czerwiec 2010 support John Mayall, Listopad 2010 support Johnny Winter.  Obecnie zespól aktywnie koncertuje. Poza tym regularnie od 17 lat w jeden z piątków każdego miesiąca dają koncert w firmowym Free Blues Club w Szczecinie.

 

Obecny skład grupy :
Andrzej Malcherek - gitara, śpiew
Agnieszka Malcherek - organy Hammonda
Sebastian Wojciechowski- perkusja
Bartosz Jurgiel - gitara basowa

 

Od godz 22.00 na II sali impreza studentów PUM - REMEDYKACJA 4

 

 «« powrót