NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:AKUSTYCZEŃ METALE LEKKIE: CARPETS & DJ MUSK


Koncert Hall    21:00 • 21.01.2011

Wstęp: 5 zł / 10 zł w dniu koncertu


 

 

Gospodarze muzyczni festiwalowego projektu Metale Lekkie. CarPets'ową muzykę cechuje różnorodność brzmienia, styl jest mieszanką gatunków (Rap-Core/Funk/Rock), co określane jest jako CrossOver - połączenie różnych styli. Oprócz żywych instrumentów ich muzyka od niedawna wzbogacona jest dodatkowo dźwiękami z gramofonów i sampli. Od strony wokalnej możecie się spodziewać zarówno Rapu jak i śpiewu (niekiedy w mocniejszym wydaniu), a także BeatBox. Członkowie grupy inspirują się muzyką artystów będących przedstawicielami bardzo zróżnicowanych nurtów muzycznych. Zespól powstawał przez długi czas, po wielu trudach udało się znaleźć odpowiednich ludzi, czujących i potrafiących odnaleźć się w tej stylistyce. CarPets'owej muzyki nie należy oceniać słuchając tylko jednego utworu, gdyż koncepcje są bardzo różnorodne. Ważne, by twórczość odbiegała od przyjętych schematów i zyskiwała jak najwięcej świeżości brzmienia.

 

 

 

Akustyczeń 2011 to czerpiący z całej gamy nurtów muzycznych ogólnopolski festiwal, na który składają się koncerty, recitale, widowiska oraz specjalne projekty. Choć jego nazwa zamyka ideę w sztywnych ramach miesiąca inaugurującego nowy rok kalendarzowy, Akustyczeń przełamuje narzucony sobie czas trwania, wydłużając go o lutowy projekt AKUSTYCZEŃ LUTUJE, marcowy KLEZMARZEC oraz majowy MAJ SESSION. Zawarta w nazwie festiwalu gra słów trafnie określa charakterystykę całości: akustyczną, kameralną, tradycyjną i opartą na prostocie przekazu; jednakże Akustyczeń i na tym polu nie pozwala zamknąć się we własnej formule, permanentnie więc ulega twórczym deformacjom. Oto prosty przepis: recitale oparte na sprawdzonym pomyśle aranżacyjnym zwanym unplugged (bez prądu), przeplatać się będą z koncertami stricte elektrycznymi, bądź elektronicznymi, traktującymi użycie akustycznego instrumentarium niczym luźną dygresję do własnej formy i brzmienia. Festiwal Akustyczeń posiada zatem ogromny potencjał twórczy, w stu procentach na żywo przeprowadza liczne konfrontacje tradycji z nowoczesnością, lutuje stare z nowym, naturalne brzmienia zespala z artystycznym niepokojem, wywołanym poszukiwaniem odpowiedniego środka wyrazu, wreszcie pokazuje jak ważnym składnikiem w tworzeniu i odbiorze muzyki jest swobodne poruszanie się po niej. Kolejnym aspektem wyróżniającym festiwal jest fuzja służących kulturze miejskich przestrzeni Szczecina: filharmonii, teatrów, uczelni wyższych i nocnych klubów. 

Styczniową odsłonę festiwalu, poza koncertem Letters From Silence w studiu Polskiego Radia Szczecin, na dobre zainauguruje wydarzenie o nazwie METALE LEKKIE: jest to projekt ingerujący w wyjątkowo ciężkie brzmienia. Gospodarzami tego przedsięwzięcia będą formacja CarPets oraz DJ Musk. Artyści podjęli się wyzwania, jakim wydaje się być eksperyment totalnego, artystycznego przeobrażenia z formuły metalowo-hardcore’owo-funkowej na akustyczną. Najbliższa edycja Akustycznia to także: recital Piotra Bukartyka, znakomitego tekściarza i wykonawcy, dziennikarza Programu III Polskiego Radia, rewelacyjny projekt Młynarski Plays Młynarski z udziałem Gaby Kulki, organizowany pod szyldem festiwalu przez szczeciński Kafe Jerzy koncert energetycznego Łąki Łan, wspólny projekt Jacka Budynia Szymkiewicza z zespołu Pogodno i Bajzla, recital szczecińskiego autora Ryszarda Słowickiego.

PATRONAT MEDIALNY NAD FESTIWALEM AKUSTYCZEŃ 2011 SPRAWUJĄ: Gazeta Wyborcza, Radio TOK FM, Tygodnik Angora, Wirtualna Polska, TVP Szczecin, Magazyn Prestiż, Nuta.pl, Echo Szczecina, Stetinum.pl, Hot Magazine, wSzczecinie.pl

ORGANIZATOREM FESTIWALU JEST Podparty Produkcja, PARTNERAMI FESTIWALU SĄ: Gmina Miasto Szczecin, Uniwersytet Szczeciński, Program Poprawy Jakości Wody w Szczecinie, Hotel Campanile, Teatr Lalek Pleciuga, Free Blues Club, Rocker Club, Kafe Jerzy.

 «« powrót