NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:JAN GAŁACH BAND


Koncert Hall    21:00 • 27.05.2011

Wstęp: 10 studenci / 15 w dniu koncertu


 

Nie ma w tym kraju drugiego równie wszechstronnego i utalentowanego muzyka. Skrzypek, cajonista, gitarzysta, klawiszowiec, wokalista, kompozytor. W prestiżowym plebiscycie „Blues TOP” kwartalnika „Twój Blues” wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w kategorii „Instrumenty różne”,  w 2007 r. został instrumentalistą roku. 

Zaliczył prawie wszystkie najważniejsze festiwale w Polsce (Rawa Blues Festiwal, Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla, Suwałki Blues Festiwal, Jimiway Festiwal, Przystanek Woodstock, Top Trendy Festiwal) i w Europie (Buskers Festival - Wiedeń, Ferrara Buskers Festival i Novara Street Festival – Włochy, Piemonte, Berno).

 

Jego talent został dostrzeżony przez Dereka Trucksa - światowej sławy gitarzystę. Znalazł się w pierwszej piątce międzynarodowego konkursu organizowanego przez członków zespołu The Derek Trucks Band i portal Indaba Music.

 

Współpracował ze sławnymi muzykami sceny międzynarodowej i rodzimej: Carlos Johnson, Barry Richman, Cocotier (z którym odbył europejską trasę koncertową w 2007r.), Oliver Mally (trasa po całej Polsce), Acid Drinkers (świetnie przyjęta płyta „Fish Dick Zwei”), Martyna Jakubowicz (członek zespołu w latach 2006-2009, płyty „30 urodziny” i „Okruchy życia”), Cree (DVD „15 lecie”), Schau Pau Acoustic Blues (trasa po Polsce i Niemczech, płyty „Live” i „Antologia Polskiego Bluesa”), Gang Olsena, Jerzy Styczyński, Plateau, Koniec Świata (płyty „Kino Mockba” i „Burgerbar”), HooDoo Band, Siódma w Nocy, Boogie Boys, Joanna Pilarska (członek zespołu od 2009r.), Śląska Grupa Bluesowa, Józef Skrzek, Jerzy Kawalec, J.J. Band (płyta „Blues”) i wielu, wielu innych.

 

Lata 2008 – 2009 menager  legendarnej chorzowskiej „Leśniczówki”, twórca kultowych już „Koncertów Świątecznych– Jan Gałach i przyjaciele” i „Leśnej Rawy”.

 

Jednak występy w charakterze muzyka sesyjnego nie zaspokajały w pełni jego potrzeb artystycznych, w związku z czym w 2007 zawiązał super-grupę „Osły”. Materiał opierający się w znacznej części na twórczości  grupy „The Allman Brothers Band” okazał się sukcesem i zaowocował wydaniem płyty. W 2010 roku postanowił założyć zespół pod własnym nazwiskiem „Jan Gałach Band”, z którym planuje wydać płytę z wyłącznie autorskim repertuarem.

 

http://www.myspace.com/jangalach

 «« powrót