NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:Martyna Jakubowicz & Żona Lota


Koncert Hall    21:00 • 28.04.2011

Wstęp: 35 zł studenci i przedsprzedaż/ 45 zł w dniu koncertu


 

MARTYNA JAKUBOWICZ Żona Lota

 

 

Martyna Jakubowicz i zespół p.n. „Żona Lota” właśnie nagrali nową płytę. Dwanaście zróżnicowanych utworów, których fragmenty można odsłuchać na www.martynajakubowicz.pl i www.myspace.com/martynajakubowicz oddaje atmosferę twórczego zapału, który zawsze towarzyszy muzykom przy każdym spotkaniu. Płyta ukazała się nakładem 4EverMusic i nosi tytuł „Okruchy życia”.

Premiera 8 listopada 2010.

 

Zaryzykuję stwierdzenie, że Martyna jeszcze nigdy nie nagrała takiego znakomitego albumu. Słucham i nie mogę się uwolnić od tej muzyki. Klasa Joni Mitchell. Dwanaście piosenek, których długo będziemy słuchali.”

/fragment blogu Marka Niedźwieckiego/

Triumfalnie powraca królowa polskiej ballady.(…)Na nowej płycie znajdziemy takie właśnie bezbronne, pieknie zaśpiewane ballady- Awram, ojciec twój, czy Lorca jest snem. Powitajmy oklaskami nasza własna Joni Mitchel.(…)

/ fragmenty recenzji Jarosław Tobolewski- Twój styl /

 

Piosenka promująca płytę „Niech płonie” pnie się mocno na liście przebojów Trójki.

Na koncertach promujących nowa płytę usłyszymy piosenki z nowej płyty, a także ulubione stare utwory , które każdy fan chętnie zaśpiewa, a nawet zatańczy – Żagle tuz nad ziemią, W domach z betonu nie ma wolnej miłości , Gdyby nie nasz Fart i inne.

 

Martyna Jakubowicz jest jedyną w swoim rodzaju wykonawczynią ballad, będących mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka. Sama komponuje większość swoich utworów. Na stałe współpracuje z Andrzejem Jakubowiczem, który jest autorem większości tekstów. Jej piosenki są ciepłe, delikatne i refleksyjne, oparte na kobiecych emocjach, uczuciach i potrzebach. Śpiewa o miłości, samotności, nadziei, szukaniu prawdziwych więzi. Dzięki temu trafiają do osób wrażliwych niezależnie od wieku.

Koncerty Martyny Jakubowicz to klimatyczne spotkania muzyczne o wielu barwach. Od melancholii do gniewu, od przekory do refleksji. Zawsze jednak muzyka zawiera pozytywny energetyczny przekaz.

Projekty sceniczne Martyny Jakubowicz ewoluują w zależności od kolejnych pomysłów muzycznych. Podstawowy skład zespołu to kwartet , w którym pojawili się trzej młodzi instrumentaliści wnosząc dodatkowe emocje do dobrze znanych utworów Martyny. W czasie koncertu wykonywane są m.in. z płyty „Tylko Dylan”- Knockin’ on Heaven’s door , z wcześniejszych płyt - Gdyby nie nasz fart, Ardżuna i Kriszna, Rosa taka sama od lat, Żagle tuż nad ziemią, Karczma na moście i wiele, wiele innych dobrze znanych utworów.

Ostatnie doświadczenia koncertowe przekonały nas, że największy przebój Martyny „W domach z betonu nie ma wolnej miłości„ jest doskonale znany młodszemu pokoleniu fanów, którzy śpiewają ten utwór na koncertach i znakomicie się bawią. Tak było m.in w Stodole , gdzie 700 osobowa publiczność odśpiewała cały utwór z zespołem oraz na Przystanku Woodstock.

Występy na festiwalu Colours of Ostrawa, Zakopiańska Wiosna Jazzowa,

Spotkania Zamkowe Kętrzyn i wiele, wiele innych kończyły się wielokrotnymi bisami .

W 2008 roku minęło 30 lat od kiedy Martyna Jakubowicz pojawiła się na po raz pierwszy na scenie. Ubiegłe 2 lata to obchody tego jubileuszu – począwszy od kwietniowej premiery płyty p.t. „Te 30-te urodziny” gdzie inni wykonawcy śpiewają piosenki Martyny m.in. Krzysztof Kiljanski, Indios Bravos, Bracia, Ewa Bem, Pogodno, Lipali, Hurt i inni, poprzez liczne wywiady i koncerty w mediach, a kończąc super koncertem na antenie Programu 3 Polskiego Radia z gośćmi. Do tej pory Martyna wydała 11 swoich autorskich płyt i wzięła udział w wielu projektach innych muzyków.

 

Skład zespołu :

 

Martyna Jakubowicz-gitara, wokal

Paweł Mikosz – gitary basowe

Darek Bafeltowski – gitary, mandolina

Łukasz Matuszyk- akordeon, instrumenty klawiszowe

Przemek Pacan – perkusja, cajon

 «« powrót