NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:THE COLORS


Koncert Hall    21:00 • 17.04.2009

Wstęp:


The Colors tworzą dojrzali artyści, których doświadczenia i osobowości artystyczne mieszają się i wzajemnie na siebie wpływają, dając nowe barwy - Krzysiek Ścierański, Bernard Maseli, Marek Raduli oraz Paul Wertico znany z Pat Metheny Group.

Kilka lat temu, podczas krakowskiego festiwalu "Solo Duo Trio", zaprezentowany został projekt "Music Painters". Nieodżałowany ś.p. Kuba Florek namówił Krzysztofa Ścierańskiego, Bernarda Maseli oraz Jose Torresa do założenia zespołu.

Podczas pierwszego koncertu w Rotundzie zarejestrowano materiał i chwilę póżniej na rynku pojawił się krążek "Music Painters Live". Grając w sumie ponad trzysta koncertów i wydając kolejną płytę "Inna Bajka", "Malarze Muzyki" bawili publiczność a i siebie zarazem. Niestety i ta formacja zakończyła swoją działalność. Każdy z móżyków poszedł w swoją stronę, spotykając się czasem na wspólnych koncertach i sesjach nagraniowych. W wywiadzie dla "Kalejdoscope" Ścierański, zapytany o to, co jest dla niego największą inspiracją, powiedział, że poza ulubioną porą ciepłego popołudnia, największą rolę w jego twórczości odgrywają muzycy, z którymi współpracuje.

W zeszłym roku, podczas festiwalu perkusyjnego Crossdrumming wystąpił na zaproszenie organizatorów Paul Wertico znany z Pat Metheny Group. Z Paulem Krzysztof spotykał się wielokrotnie, jeszcze za czasów istnienia Klubu Akwarium. Narodził się pomysł stworzenia kolejnego zespołu, złożonego z dojrzałych artystów, w którym doświadczenia i osobowości artystyczne, mogłyby się mieszać, wzajemnie na siebie wpływając dać nowe barwy. Pierwszym, który zaproponował koncert, mimo że zespół jeszcze wtedy nie istniał, był Jan Rottau. Gdy tylko usłyszał, że poza Krzyśkiem Ścierańskim, Bernardem Maseli oraz Markiem Raduli w zespole znajdzie się Paul Wertico, od razu zaprosił ich na festiwal Jazztag do Ingolstad. Tak więc Janek był pierwszym, który "zobaczył" nowe kolory. Jeannette Przytulska z Korotki Music, zaproponowała zorganizowanie trasy - i tak się też stało. Wiosną rozpoczęto przygotowania do międzynarodwgo przedsięwzięcia. Niewątpliwie będzie to wydarzenie, biorący w nim udział wykonawcy to uznane autorytety, których występy zapełniają sale koncertowe.

 

 


«« powrót