NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:Polski Dzień Bluesa - BOGDAN SZWEDA & EASY RIDER


Koncert Hall    21:00 • 16.09.2011

Wstęp: bilety: 20zł / 15zł studenci


 

W dniu polskiego Dnia Bluesa, koncert na którym nie może zabraknąć prawdziwych fanów bluesa i blues-rocka! 


 Bogdan Szweda & Easy Rider  - Ten zespół, to połaczenie doświadczenia z pasją. Zarówno Bogdan Szweda jak i muzycy Easy Rider, to grupa muzyków z przeszło trzydziesto letnim doświadczeniem. To wyjątkowe połączenie dwóch odmiennych styli; mocnego, hrypliwego głosu Bogdana, wraz z jego wyjątkowym pulsem akustycznego brzmienia oraz Rider'sow, znanych z dość ostrych dźwieków. Połączenie gitary akustycznej, dobro i Fendera Stratocastera Szwedy, Gibsona Les Paul Andrzeja Wodzińskiego, uzupełnione przez wyjatkową sekcje Jacka Gazdy i Drugiego z braci Wodzińskich, Jarka, to kompozycja wyjątkowo udana. 

 

Współpracę i koncertowanie rozpoczeli w 2008 roku, co dość szybko zaowocowało pojawieniem sie ich wspólnego dzieła "La Femme Défendue" w Antologii Posliego Bluesa. Niedługo trzeba było czekac na pierwszy album grupy. W styczniu 2009 roku ukazuje się ich pierwszy album "Midnight Walk", z osmioma własnymi kompozycjami uzupełniona o cztery standardy. Grupa zagrała szereg koncertów w kraju i za granicą.

 

Easy Rider

 

 

Skład zespołu:

Bogdan Szweda - gitara, wokal

Andrzej Wodziński – gitara

Jarosław Wodziński – perkusja

Jacek Gazda – gitara basowa

 

www: http://www.bogdan-easyrider.com/   http://www.easyriderband.com/


 

 

Easy Rider – legenda polskiej sceny rythm and bluesowej. Od ponad 20 lat na największych polskich scenach - Rawa Blues, Jarocin. Koncertowali z takimi gwiazdami jak: Budgie, Buddy Guy, Luther Allison, Ronnie Baker Brooks, Junior Wells, Jack „Champion” Dupree, Henry Mc Cullough.   Współpracowali m.in. z Krzysztofem Cugowskim, Tadeuszem Nalepą.

 

BOGDAN SZWEDA

 

Muzyk i poeta. Gitarzysta, wokalista, kompozytor, aranżer i autor tekstów. 

Urodzony 31.05.1967 w Chorzowie.

Zauroczony akustycznym Bluesem w wykonaniu Sonny Terry & Brownie Mc Ghee decyduje się na granie Bluesa w jego archaicznej formie. Na początku swojej drogi muzycznej ma też romans z amerykańskim folkiem z pod znaku Bob Dylan’a, pisze własne kompozycje do swojej poezji, sięga też po gitarę elektryczną.

Jednak fala Bluesa, która napłynęła wraz z pojawieniem się w jego życiu artystycznym Johna Lee Hooker’a, spowodowała że Blues już go nigdy nie opuści!

 

Do wyjazdu z Polski w 1986 roku grywał w nielicznych jeszcze w tedy klubach bluesowych.

Mieszka w Niemczech gdzie wraz z gitarzystą Arkiem Błeszyńskim zakłada SCHAU PAU ACOUSTIC BLUES!

Seria udanych koncertów, zakwalifikowanie się na jeden z największych festiwali w Europie RAWA BLUES FESTIVAL oraz wspołpraca z wirtuozem skrzypiec Janem Błędowskim, znanym głównie z grupy KRZAK, owocuje krążkiem IN THE MOOD, który staje się rarytasem w swoim gatunku na polskim rynku!

 

W roku 1999 powstaje drugi album SPAB „WHISKEY & WIMMEN”.

Druga produkcja nawiązuje bardziej do gatunku Bluesa z rejonów Delty Mississippi, szczególnie „Drifftn and Driftin”, „Catfish Blues” nie zapominając o wielkim „Boom, Boom” Johna Lee Hooker’a.

 

Z biegiem lat B. Szweda komponuje własne utwory bluesowe, co, jak sam mówi, w cale nie jest takie proste....” bo  jak zagrać w obecnej dobie Bluesa nie popełniając plagiatu i nie tracąc jednocześnie jego własnej tak specyficznej i autentycznej formy; nadać mu własne tchnienie, jednocześnie nie pozbywając go własnych korzeni”

 

Blues w wykonaniu B. Szwedy cieszy się na koncertach dużym uznaniem słuchaczy, a takie numery jak „Too Much Trouble Everyday” inspirują do wspólnej zabawy, co jest nierozłączną, żywiołową cząstką  koncertów Bluesowych.

Bogdan Szweda ma na swym koncie koncerty w Polsce, w całej Europie zachodniej m.in.: we Francji, w Holandi, w Hiszpani oraz w Niemczech, gdzie obecnie przebywa.

Wystąpił również w Clubie Jazzowym na Mallorce oraz bardzo egzotycznym miejscu jakim jest Goa w Indiach. 2008 można go było usłyszeć także w Kambodży i w Tajlandii w Bangkoku.

 

występował wspolnie m.in. z: EASY RIDER, SCHAU PAU ACOUSTIC BLUES, Kasią Maliszewską, Janem Gałachem, Slawkiem Wierzcholskim, Janem Błędowskim, Ralfem Grottianem, Bodo Kutcherem

 

 

Bogdan Szweda

 

 

 

 

ANDRZEJ WODZIŃSKI

 

Gitarzysta, wokalista, kompozytor,autor tekstów. Wysoko ceniony jako gitarzysta, który do perfekcji opanoawał technikę „slide”.

Charyakteryzuje się  ciekawymi solówkami i przymyślanymi aranżacjami. Swoją drogę muzyczną rozpoczął pod koniec lat 70-tych grając w zespołach „Skansen” i „Talizman” (w Talizmanie m.in. muzykę renesansową i barokową).

W kwietniu 1980 r. wraz  z bratem Jarosławem założył zespół EASY RIDER.

W 1980 roku występował też z Big Bandem jazzu tradycyjnego Witolda Żołnierzyka, gdzie grał na sześciostrunowym banjo.

Rozwijając swą działalność muzyczną z EASY RIDER występował równocześnie z wieloma artystami i zespołami. 

Wymienić tu warto: duet z Przemkiem Janikiem, duet „ EASY OZZY” z Leszkiem Cichońskim oraz występy w „ Siedmiu wspaniałych” w zespole Leszka Cichońskiego (prowadzącego na scenie Gitarowy Rekord Guinnessa); prezentacje do internetowej szkoły L. Cichońskiego „ ABC” gitary.

Dalsze formacje to:  DUDEK BLUES SESSION, SHAKIN DUDI’ Ireneusza Dudka,  skład Kawy Jerzego Kawalca,  Manhattan Blues Jerzego Dębiny; współpraca z Piotrem Bukortykiem  Blue Haze, Hot Water, Boogie Chili, Monkey Business, Magdą Piskorczyk, Bartkiem Łęczyckim i Pawłem Ostafilem.

Muzyk dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych m.in. z udziałem wymienionych zespołów i artystów. Nagrał 4 płyty  ze swoimi kompozycjami i aranżacjami. Obecnie przygotowuje kolejną płytę zespołu EASY RIDER.

Bardziej szczegółową informacje zawiera encyklopedia muzyki popularnej „ Blues w Polsce” Marka Jakubowskiego i Marka Szalbierza ( str.80-82).

 

 

 Andrzej Wodziński

 

 

JACEK GAZDA

 

Doświadczony i ceniony muzyk, gitarzysta basowy, który wcześniej współpracował z czołowymi zespołami i solistami muzyki rockowej i pop rockowej takimi jak: KRZAK, Czesław Niemen, Hokus, MONKEY BUSINESS, Antymos Apostolis; Roman „ Pazur” Wojciechowski, Dariusz Kozakiewicz, Andrzej Zaucha, Halina  Fronckowiak, KWADRAT, Big Band Ireneusza Dudka, Big Band Jerzego Jarosika, Helmut Nadolski, oraz jako sideman z SBB, Breakout Tadeusza Nalepy, Stanisławem Sojką.

Brał udział w nagraniu 15 płyt z różnymi wykonawcami, w przygotowaniu zndajduje się kolejna płyta z zespołem Easy Rider, z którym wydał już 5 płyt, a związany jest od 1984 roku.

 

Jacek Gazda 

 

 

JAREK WODZIŃSKI

 

Perkusista, związany z zepołem Easy Rider od początku jego istnienia tj. od 1980 r. W latach 1984-85 występował jednocześnie w Dudek Blues Session Ireneusza Dudka. Wraz z EASY RIDER w latach 80-tych akompaniował poecie Jerzemu Dębinie w spektaklach Manhattan Blues. W 1988 wziął udział w koncercie p.t. „Śpiewnik domowy” na festiwalu studenckim FAMA w Świnoujściu, który został zarejestrowany i wydany na kasecie.

Jako ciekawostkę można odnotować że dnia 20.08.90 r. w Bolesławcu zagrał bez przygotowania koncert z zespołem Dżem w zastępstwie ówczesnego perkusisty Marka Kapłona.

 

W roku 2002 wystąpił w formacji Irka Dudka SHAKIN DUDI’.

 

 

Jarek Wodziński

 

 

 

 


«« powrót