NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:FAMA & LESZEK CICHOŃSKI WORKSHOP


Koncert Hall    21:00 • 16.05.2009

Wstęp:


Nowy album Leszka Cichońskiego "The Best Of Studio & Live" zawiera dwie płyty: CD i DVD. Na płycie audio znalazły się wybrane nagrania studyjne i, często unikatowe, nagrania zarejestrowane na żywo. Perełkami sa nagrania ze studia Trójki m.in. z Tadeuszem Nalepa, wokalna wersja Thanks Jimi z Sebastianem Riedlem oraz "All Along the Watch Tower" nagrane w Pradze z grupa VBB i Janosem Solti z legendarnej węgierskiej formacji Locomotive GT.

Dwa utwory : Voodoo Child  i Thanks Jimi pochodza z płyty „Hey Jimi" - Polskie gitary grają Hendrixa. Ta poświęcona Jimiemu i wrocławskiemu Rekordowi płyta została właśnie nominowana do Fryderyków 2008.
 
Płyta DVD zawiera koncert "Jubileusz 50/25". Pięćdziesięciolecie urodzin i dwudziestopięciolecie działalnosci artystycznej święcił Leszek Cichoński w rodzinnym Wrocławiu. Toast muzyczny w postaci wielogodzinnego koncertu wznieśli wraz z nim jego przyjaciele muzycy, m.in.: Wojciech Karolak, Marek Raduli, Jerzy Styczyński, Krzysztof Scierański.  Krażek zawiera też dodatkowe atrakcje w postaci bonusów (reportaże o Gitarowym Rekordzie Guinnessa i video clipy).

Leszek Cichoński poprowadzi również warsztaty gitarowe w godzinach 18-20, zaraz po zakończeniu koncertów związanych z FAMĄ.

We Free Blues Club mają zagrać zespoły jazzowe, soulowe, soliści, oraz artyści zajmujący się poezją śpiewaną.

FAMA to impreza z bardzo długimi tradycjami - po raz pierwszy odbyła się w roku 1965 i była jednym z nielicznych w ówczesnej Polsce, miejsc gdzie do głosu dochodziła kultura nielicencjonowana, wymykająca się utartym schematom, a nierzadko również z kontroli cenzury. FAMA była zarodkiem wielu zmian, przełomowych dla polskiej kultury. Tu rodziła się niezależna scena teatralna, eksperymentowali poeci, jazzmani, miały miejsce pierwsze w Polsce zjawiska typu „performance". Dzięki wszechogarniającej atmosferze wolności i obecności artystów wszelkich specjalności powstawały na FAMIE zjawiska wyjątkowe. Była FAMA również katalizatorem wyjątkowego w skali światowej zjawiska, jakim jest polska kultura studencka. 

 


«« powrót