NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:SOYKA SEXTET +


Koncert Hall    21:00 • 28.05.2009

Wstęp:


Śpiewak, pianista, kompozytor już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości, tęsknocie i spełnieniu ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. Urastający do rangi hymnu doskonale wszystkim znany utwór „Tolerancja" śpiewa się zarówno w wielkich salach koncertowych jak i przy ognisku.  Soyka ma w dorobku 30 albumów w tym kilka, które osiągnęły multiplatynowe nakłady. Ma na koncie współpracę z wieloma sławami świata muzyki, liczne tytuły i nagrody. Można by wymieniać długo, jednak jeśli nie widziało się Soyki na żywo wyliczanie na nic się nie zda.

Jest jednym z tych artystów, których nie da się pomylić z żadnym innym. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny, niepowtarzalny styl. Jego charakterystyczny sposób śpiewania i wyrażania emocji sprawia, że mogą je odczuć wszyscy słuchacze wspólnie i każdy z osobna, każdy urzeczony czymś innym. Bogactwo repertuaru, w którym porusza się artysta sprawia, że można podczas koncertów usłyszeć utwory starsze ( „Tolerancja", „Cud niepamięci", „Absolutnie nic", „Są na tym świecie rzeczy", „Życie to krótki sen"), pieśni napisane do wierszy polskich i nie tylko poetów („Allegro ma non troppo" W. Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś..." Cz. Miłosza, „Świat" L. Staffa, sonety W. Shakespeare'a) a także utwory, które powstały w ostatnich dwóch latach i znajdą się na najnowszym albumie, który ukaże się jeszcze w tym roku wśród których na szczególną uwagę zasługują „Każdy kochać się chce", „Pay attention" oraz „Co dnia".

Najnowsza formacja artysty to SOYKA SEXTET +. Najciekawszym  aspektem w nowym zespole jest sekcja rytmiczna, którą tworzy trzech muzyków. W połączeniu z trzema melo-harmonikami stanowią bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną a jazzowe temperamenty i kompetencje członków formacji wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej.

Warto wybrać się na koncert Soyki bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Przyjdzie a przekonacie się o tym osobiście.

 

 

W skład formacji SOYKA SEXTET + wchodzą:

Stanisław Sojka - śpiew, fortepian elektryczny,

Przemek Greger - gitary,

Marcin Lamch - kontrabas,

Michał Zduniak - perkusja,

Kuba Sojka - perkusja, śpiew,

Zbyszek Uhuru Brysiak - perkusjonalia.

 


«« powrót