NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:UNITED BLUES EXPERIENCE & BEATA KOSSOWSKA (PL, DE)


Koncert Hall    21:00 • 23.11.2011

Wstęp: Bilety: studenci 15zł / 20zł


 

 

Blues to żywa muzyka. I zwykle wykonywana przez facetów. Jeśli kobiety, to najczęściej śpiewają, czasem akompaniują sobie na gitarze, a Beata Kossowska przed laty postawiła na harmonijkę ustną. Pracowitość i talent opłaciły się. W Niemczech jest w stajni Hohnera - jednego z najsławniejszych światowych producentów harmonijek. Przy okazji grywa różne gatunki muzyki, śpiewa, także po polsku, i komponuje.

 

Właśnie ukazało się wydawnictwo rejestrujące jej grę i śpiew na koncercie w Kolonii.Płyta stanowi pyszny wybór możliwości interpretowania bluesa i okolic. Niemieccy partnerzy Beaty sami komponują, śpiewają i grają na instrumentach. I słychać, że takie akustyczne granie Niemcom się podoba. Krążek jest świetnie ułożony - ma swoją dramaturgię i stopniowo odkrywa niespodzianki. Oprócz własnych kompozycji mocną stronę stanowił dobór standardów. Fanów bluesa płynącego przez lata z polskiego radia z pewnością ucieszy znakomita wersja "Help Me". Jest niezwykle klimatyczny "Little Red Rooster" i mający niemniejszą moc, co sfuzzowany oryginał, akustyczny "Hey Joe", oczywiście z partią harmonijki. "I Want To Be Free", "One Time For Love" to w pełni autorskie piosenki Beaty Kossowskiej, zaśpiewane zresztą przez autorkę. Czystym, wysokim głosem. Największa niespodzianka czeka uważnych słuchaczy w utworze "Rainbow Raider". Beata napisała go wspólnie z Wolfgangiem Bernreutherem połową duetu, do któego dołączyła z niezwykle dobrym skutkiem.

 

Na krążku niemieckiemu gitarzyście i wokaliście towarzyszy jego stały muzyczny partner - kontrabasista Rudi Bayer.Beata Kossowska: Blues Harp, Vocals
Wolfgang Bernreuther: Guitar, Vocals
Rudi Bayer: Double Bass


http://www.unitedbluesexperience.de/

 «« powrót