NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:RYKARDA PARASOL


Koncert Hall    20:00 • 20.11.2011

Wstęp: 45 zł (przedsprzedaż do 11 listopada) / 60zł (od 12 listopada)


Rykarda Parasol - amerykańska wokalistka, córka szwedzkiej emigrantki i polskiego Żyda ocalałego z Holocaustu – jej imię pochodzi od imienia jej ojca, Ryszarda. Amerykańscy krytycy określają jej muzykę, jako ‘rock noir’ lub ‘folk-noir’. Porównywana jest do PJ Harvey, Nicka Cave’a, Toma Waitsa czy Johnny Casha. Na ostatnim albumie Rykarda pokazuje, że wypracowała swoje własne, rozpoznawalne brzmienie.


Rykarda Parasol przełamuje wszelkie stereotypowe wyobrażenia na temat tego, co i jak kobiecie wolno w muzyce, tak w zakresie wykonawstwa jak i podejmowanych tematów; śpiewa o rzeczach, o których inni wolą zapomnieć. Jest ponadto artystką, która spełnia najwyższe wymagania, wychodzące daleko poza kontekst muzyki popularnej i rozrywkowej.

 

Parasol występowała na scenie z takimi wybitnymi artystami jak Frank Black, Jason Collett, Jolie Holland, the Trail of Dead, Kirsten Hirsh, Chuck Prophet, Jonette Napolitano (Concrete Blonde). Ostatnio zaprezentowała się ze swoim zespołem na Festiwalu Ars Cameralis w Polsce oraz na Plissken Festival w Atenach. Rykarda zdobyła również rozgłos swoimi występami w polskich więzieniach o zaostrzonym rygorze. 


www.rykardaparasol.com

 

 

Bilety dostępne w klubie oraz w serwisie bilety.fm«« powrót