NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:



LEECH


Koncert Hall    21:00 • 10.06.2009

Wstęp:


"...28 Listopada 1969 roku został zarejestrowany album Rolling Stones "Let it Bleed". Była to ich 8 płyta studyjna. Dokładnie 34 lata później, 28 Listopada 2003 roku LEECH zagrał ich pierwszy koncert w Freiburgu w Niemczech. Ten związek czterech doświadczonych muzyków powstał z miłości do sztuki gry na gitarze. Poprzez kombinację elementów Rocka lat  siedemdziesiątych, z typowym dla nich dźwiękiem suchej pustyni, LEECH tworzy muzykę odpowiednią dla 21 wieku.

Po serii wystepów  i małych publikacji nagrali swoją pierwszą płytę "Impressions of a Mind's Eye" wydaną latem 2006 roku. W tym samym roku, już od Marca LEECH promował owe wydawnictwo w Niemczech, Austrii i Szwajcarii za pośrednictwem wytwórni Mad Noise Music. Dziesięć utworów z tej płyty zostało bardzo pozytywnie przyjętych przez krytyków. Wśród nich były liczne krajowe jak i międzynarodowe portale muzyczne, takie jak Daredevil Records, Mentes des Acido czy portal Metal-Inside.de.
Wkrótce potem LEECH dostał szansę by dołączyć swój utwór do międzynarodowej kompilacji "Road To Nowhere" wydanej przez wytwórnię L.A. Label Poison Tree Records. W dodatku LEECH został zauważony i promowany przez Hard Rock Radio Live (USA), największą niekomercyjną internetową stację radiową oraz inne mniejsze międzynarodowe stacje.
Zaraz po zakończeniu rejestracji płyty " Impressions of a Mind's Eye",  Phil "Pedro", jeden z założycieli opuścił zespół. Robo (voc/gitara), Andi (back voc/ gitara) oraz Sly (bass) zastąpili go perkusistą Danem. W trakcie klubowych tras koncertowych zespół dzielił scenę między innymi z takimi wykonawcami jak Truckfighters (SWE), Lord Bishop (USA), Surfoholics (AUT), The Kroisos (FIN) oraz Electro-Baby.
Swoje zagraniczne trasy koncertowe LEECH rozpoczął od występu z Royal Bubble Orchestra w Paryżu (F) w roku 2007. W roku 2009 zespół chce nadal zdobywać doświadczenia, których kolejnym elementem jest trasa koncertowa w Niemczech i Polsce. Trasę odbywa wspólnie z zespołem InConfusion oraz część koncertów z The Kroisos. Trasę koncertową w Polsce LEECH rozpoczyna występem we Free Blues Club w Szczecinie w dniu 10.06.2009.


W obecnej chwili czterej rockersi z LEECH są w także w trakcie nagrywania drugiego albumu i jeśli wszystko pójdzie z planem, jeszcze w 2009 roku będzie można doczekać się tego wydawnictwa oraz kolejnej trasy koncertowej... ale kto wie...
Dodatkowe informacje, dźwięki, obrazki i inne na stronie www.leechrock.com oraz www.myspace.com/leechrock"

 


«« powrót